Bir partinin il başkanı mı yoksa bostan korkuluğu musun?

Atilla Karaduman
Atilla Karaduman

Bir siyasi parti düşünün. Kendini “ Kurucu Parti” olarak tanımlayan…


CHP’den bahsediyorum canım…


CHP, Gaziantep’e “ kayyum” atamaktan başka bir şey yapmıyor.


İl başkanlığı dahil ilçeler “ kayyumla” yönetiliyor Gaziantep’te.


CHP’nin Gaziantep’te yüzünü ağartanlar da var elbette…


Ne zaman, Gaziantep’teki kamu kurum ve kuruluşlarında, ihale ve yolsuzluk iddiaları gündeme gelse ve bu iddialar Türkiye gündemine yerleşse altında bir imza var: Uğur Kalkan.


Uğur Kalkan, Şahinbey Belediyesi Meclis Üyesi bilindiği üzre.


Uğur Kalkan, 2 gün önce sosyal medya hesabından tehdit edildiğini ileri sürmüş ve " Siyaset cesaretli kişilerin işidir.Ülkemiz için yeri geldiğinde canını ortaya koyan yiğitlerin bu ülkenin her tarafında hakkı var,bizlerin de hem onlara hem de topluma karşı sorumluluğum var. Açıklamalarım,yaptığım konuşmalar birilerinin zoruna gidecek diye geri adım AT(A)MAM.


•Bugüne kadar yazdığım yazıların,yaptığım konuşmaların arkasındayım. Aynı inanç ve kararlılıkla bu mücadeleye devam edeceğim.Ucuz kahramanlıklara,haber göndermelere de pabuç bırakmam :) demişti.


Gaziantephaberler.com olarak bunu haberleştirmiştik. Ve bu haber gündeme “ bomba “ gibi düştü.


Ve bu “ tehdit” karşısında CHP İl Başkanı’nın bir açıklama yapmasını bekledik.


Gaziantephaberler.com sitemize gelen iletiler arasında CHP’den gelenler de vardı dün. Ben şahsen bu iletilerin bu konuda olacağını düşünmüş, sonra da yanıldığımı anlamıştım.


CHP il başkanlığından gelen iletilerde, kutlama ve “ hayırlı olsun” iletileri var, tehdit edilen meclis üyesi için “çıt “ yok.


Yahu sen; Milletin umudu olan CHP’nin il başkanı mı, yoksa “ bostan korkuluğu” musun Allah aşkına.


Galiba Gaziantep’te CHP İl Başkanlığı yapmak; basketbol hakemliğinde düdük çalmak, fıstık fiyatlarını yakından takip etmek, kongrelerde “tansiyonu” düşerek hastaneye kaldırılmaktan daha zor.


Ama şunu da belirtmekte yarar görüyorum; AKP’nin Doğu ve Güneydoğu’daki belediyelere atadığı “ Kayyumlardan” daha iyi durumdasın.


Zira o kayyumlar” birşeyler “yapıyor, kar- zarar hanesine yazdırdıkları oluyor.


Sen, hiçbir şey yapmadığın için “ çalışıyorsun ! bilmem anlatabildim mi?

- Gaziantep Haberler, Atilla Karaduman tarafından kaleme alındı
https://www.gaziantephaberler.com/makale/9904775/atilla-karaduman/bir-partinin-il-baskani-mi-yoksa-bostan-korkulugu-musun