Türkiye'de Konut Satışları Patladı! Prefabrik Ev almak İsteyenlere Büyük Müjde

Çok değil bundan bir yüzyıl öncesine göre insanların çok daha rahat ve çok daha konforlu bir biçimde yaşadığı açık ve net bir biçimde ortadadır. İşte saatler içinde karşımıza çıkan evler vardır. Üstelik bu evler her yerde, nerede ise her köşe başında insanların karşısına çıkıyor. Bu tarz evlere de prefabrik evler deniliyor.

Değişmeyen tek şeyin değişim olduğu düşünülür ise son yıllarda başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropollerde yaşayan kişiler için olmak üzere  şehirli insanlar yoğun ve kalabalık bir yaşamdan uzaklaşmak istediği zaman nohut oda bakla sofa olsa da bir yerlere bir anda bir konteyner ev kondurabiliyor. Yani eskiden gecekondular vardı şimdi konteyner evler var. Öylesine güzel ve öylesine özel görünüyorlar ki insanlar fabrikadan çıkan bir bina olduğuna inanmakta zorlanıyorlar ve tam bir görsellik abidesi gibi görünüyorlar. İnsanlar dışarıdan bir kere baktıktan sonra yıllarca içinde dünyanın tüm tasasından uzak bir biçimde yaşamak istiyor.

Nedir Bu Prefabrik Olgusu?

Adım adım giderek bilmeyenlerin, kafası karışanların da olabileceğini göz önüne alarak prefabrik konut nedir, konteyner nedir sorularının yanıtlarını öncelikli olarak ifade etmek gerekir ise her iki tür yapıda ister prefabrik şantiye olsun, ister wc duş konteyner fabrika ortamında ilgili standartlara göre üretilen fabrika çıkışlı binalardır.

Bu yapılar özellikleri itibarı ile tüm doğa koşullarına dayanıklılık gösterirler. Kolay ve seri bir biçimde hiç zaman kaybetmeden monte edilirler. Her türlü kalite kontrol testinden geçtikten sonra satışa ve hizmete sunulan yapılar oldukları için güvenle kullanılabilir.

Tam da bu noktada prefabrik konut ile konteynerler arasında olan farktan da bahsetmek gerekir ise en temel farkları monte farklılıklarıdır. Prefabrik olan yapılan demonte olarak kurulacakları olan yere götürülürken, konteyner olan yapılar fabrikadan  kullanılacağı alana vinç veya benzer diğer iş ekipmanları ile kurulurlar. Kullanılan malzeme açısından da farklılıklar olabilir.

Bu çok özel iki üründen de üstte de ifade edildiği sadece prefabrik ev ya da konteyner ev yapılmaz. Normal inşaatlarda kullanılan malzemeler ile her türlü bina bu şekilde yapılabilir. Dahası günümüzde istenilen her yere rahatlıkla taşındıkları için işin maliyetlerini de azaltma noktasında prefabrik şantiye özellikle büyük ölçekli firmalar tarafından ülke içi ve ülke dışı her yere götürüldükleri için sıklıkla tercih edilir durumdadırlar. Yine bu tür şantiyelerde ve halka açık olan parklarda da artık resmi kurumlar wc duş konteyner tarzı yapıları hem işin maliyeti hem de diğer yapısal özellikleri itibarı ile sürekli olarak tercih ediyorlar ve bu noktada da gerek ülkemizde gerek ise dünyada çok ciddi talepler oluşmuş durumdadır.

word-belgesi-192-e95cf73cddaeebb6182bf217b6493814_html_4eb346f3428b5fab.jpg

Prefabrik Evler Sudan Biraz Pahalı

Gerek  konteyner evler gerek ise prefabrikten yapılan evlerin fiyatları bugün nerede ise yerli bir otomobil fiyatının yarı fiyatındadır. Üstelik her şey dahil olduğu için sudan ucuz olmasa da sudan çok az düzeyde de olsa pahalıdır. O yüzden kişiler ev hayallerini hiçbir biçimde ertelemek durumda kalmaz. Kendisine sil baştan bir yaşam kurmak isteyenler bütçelerini zorlamadan örneğin son derece kullanışlı, torunlarına kalabilecek 21 metrekare tek katlı bir eve Türkiye’nin neresinde olursa olsunlar 28.900 Türk Lirasına hiç zahmetsiz bir biçimde sahip olabilirler. Yok biraz daha geniş olsun diyenler için ise 42 metrekare bir konteyner ev fiyatı sadece 57.700 Türk Lirasıdır. Bu fiyata ev sahibi olabilmek, üstelik her şey dahil rüyalarda bile görülebilecek bir olgu değildir. Hiç kaçırmamak ve hayalleri ertelememek gerekir.

Siz de İçinizdeki Mimarı Ortaya Çıkarabilirsiniz

Emekli oldunuz ve Ören’de yıllar önce aldığınız minik bir arsa mı var. Ömrünüzün bundan sonrası denize bakarak huzur içinde sevdikleriniz ile geçirmek mi istiyorsunuz? O zaman Karmod sizin düşlerinize ulaşmanızda son derece kolaylaştırıcı bir adım atacaktır. İster firmanın kendi tasarımında olan yapılardan bir tanesine, isterseniz sizin hayalinizde olan binayı uzman mimar ve mühendisler projelendirir, onayınızı alır, imalatını gerçekleştirir ve size 1 hafta içinde teslim ederler. Siz de gün batımını tüm gürültülerden uzak izleyerek yeni hayatınızın tadını çıkarırsınız.

- Gaziantep Haberler, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7989412/turkiyede-konut-satislari-patladi-prefabrik-ev-almak-isteyenlere-buyuk-mujde