Şamil Tayyar'a ' Tokat ' Gibi Yanıt...

AKP'nin gazeteci kökenli Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, 9 kişinin ölümü, 68 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan bombalama olayında istihbarat zaafı olduğunu ileri sürerek bazı yöneticilerin görevden alınmasını istemişti. Tayyar'ın bakanlığa verdiği dilekçe üzerine bombalama olayından bir gün önce Gaziantep İstihbarat Şube Müdürü'nün tayini Hatay'a çıkartılmıştı.

Şamil Tayyar'ın bu açıklamasına, İçişleri Bakanlığı'!ndan " ismen" yalanlama geldi. Bakanlığın resmi internet sitesinden yapılan " basın açıklaması"nda şöyle denildi:"Son günlerde bazı basın ve yayın organlarında yer alan Gaziantep Milletvekili Sayın Şamil Tayyar’ın beyanlarına dayalı haber ve değerlendirmeler nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.
Gaziantep İlimizde yaşanan menfur bombalama olayı öncesi istihbarat zaafının olduğuna ve istihbarat bilgilerinin kullanılmadığına ilişkin; herhangi bir somut bilgi, belge ve olguya dayanamayan bu iddia, haber ve değerlendirmelerin gerçekle ilgisi yoktur.
Güvenlik personelimizin çalışma azmi ve motivasyonunu bozma amacını da içerebilecek nitelikteki bu tür açıklama, haber ve yorumlar güvenlik güçlerimizin çalışma azim ve gayretini olumsuz etkileyemeyecektir.
Tüm güvenlik personelimiz, her zaman olduğu gibi ülke güvenliği ve milletimizin huzuru için özverili çalışmalarını kararlılıkla devam ettirmektedirler."
- Gaziantep Haberler, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7934441/samil-tayyara-tokat-gibi-yanit