Atatürk Anıtına Anlamlı Çelenk: Cumhuriyet Devrimi Kazanacak

Cumhuriyetin 90. kuruluş yıldönümünde Gaziantep'te Atatürk Anıtına gençler tarafından kırmızı karanfillerle donatılmış anlamlı bir çelenk konuldu.Çelenkte " Cumhuriyet Devrimi Kazanacak" yazısı dikkat çekti.

Gaziantep Valiliği yanındaki Demokrasi Meydanı'ındaki Atatürk Anıtına gelen bir grup, Türkiye Gençlik Birliği ( TGB) üyesi kırmızı karanfillerle donatılmış ve üzerinde " Cumhuriyet Devrimi Kazanacak. Türkiye Gençlik Birliği" yazılı çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.

Üzerlerinde " Tam Bağımsız Türkiye " yazılı gömleklerle Demokrasi Anıtı'na gelen TGB'lilere çevredeki vatandaşlarda alkışlarıyla destek verdi. Burada bir konuşma yapan TGB Gaziantep sorumlusu

Mehmet Şahin," Bugün, ulu önderimizin bir kez daha hangi mucizelere imza attığına tanık oluyoruz.Cumhuriyet değil , yıkıcıları yıkılacaktır" dedi.

GAZİANTEP'TE BÜYÜK YÜRÜYÜŞ

Cumhuriyet'in kuruluşunun 90. yılı Gaziantep'te çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.Dün akşam Şehitkamil Belediyesi tarafından yapılan " Cumhuriyet Konvoyu" büyük ilgi gördü.Gaziantep'te bugün ise ' Büyük Yürüyüş" gerçekleştirilecek.

CHP, İşçi Partisi , Türkiye Gençlik Birliği (TGB) , Öncü Gençlik, cumhuriyetçi kadınlar, Milli Merkez'in Gaziantep temsilcileri ile vatandaşların katılacağı ' Büyük Yürüyüş' için İşçi Partisi ve TGB Saat 14.00'da Yeşilsu Parkı'nda buluşacak. Buradan Kırkayak Parkı'ndaki CHP'liler ve diğer kuruluşların temsilcileri ile buluşmak üzere yürünecek.

Saat 15.00'da ise tüm grupların katılımı ile Gaziantep Demokrasi Meydanı'na kadar yürünecek ve bu alanda Cumhuriyet coşku içerisinde kutlanacak.
- Gaziantep Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7933875/ataturk-anitina-anlamli-celenk-cumhuriyet-devrimi-kazanacak