İşte Hüseyin Çelik'in Etkisi !..

Gaziantep Milletvekili ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik "bir kanaldaki, yarışma programında sunucu öyle bir kıyafet giymiş ki olmaz bu yani. Kimseye karıştığımız yok ama çok aşırı. Dünyada da kabul edilemez" sözleriyle hedef aldığı sunucu Gözde Kansu işten çıkarılmıştı.

Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik'in "dekolte" açıklamaları sonrası işine son verilen sunucu Gözde Kansu'ya ilişkin programın yapımcısı verilen kararın Hüeyin Çelik'in açıklamasıyla ilgili olmadığını söylemişti. Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan yapımcı şirket "dekolteden değil, performansı beğenilmediğinden işine son verdik" diye özetlenebilecek bir açıklamada bulunmuştu.

Ancak reyting sonuçları olayın hiç de öyle olmadığını ortaya koydu. Gözde Kansu'nun sunduğu sırada reytinglerde 14. Sırada yer alan ATV'deki "Veliaht" programı, Kansu'nun işine son verilmesinden sonra hızla reyting kaybetti.

Gözde Kansu'nun hedef gösterilmesine neden olan 5 Ekim 2013 günü yayınlanan program, reyting sıralamasında 14. Sırada yer aldı.


Kansu'nun işine son verilmesinden ve erkek bir sunucuyla devam edilmesine karar verilen sonraki hafta, yani 12 Ekim 2013 günü yayınlanan program ise 5 basamak birden gerileyerek 19. sıraya düştü.

Bir sonraki hafta da reytingler yine yükseliş göstermedi ve program 19 Ekim 2013 günü listede 18. Sırada yer aldı.


Bu tabloya bakınca ünlü sunucunun işine son verilmesinin sebebinin "başarısızlık" mı yoksa Hüseyin Çelik'in rahatsızlığı mı olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor.

Odatv.com

- Gaziantep Haberler, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7926457/iste-huseyin-celikin-etkisi