Kuyumcu soyguncusu yaralı kadın yakalandı.Bakın neler yaşandı

Gaziantep'teki kuyumcu soygununu gerçekleştiren ve çıkan çatışmada birisi öldürülen iki kişinin Lübnan uyruklu kardeşler olduğu ortaya çıktı. 2 yıldır Gaziantep'te yaşayan soyguncu kardeşlerin daha öncede birkaç kez gasp olayına karıştıkları öğrenildi.

LÜBNANLI KARDEŞLER GASPÇI ÇIKTI

Gaziantep'te dün soygun amacıyla girdikleri kuyumcu dükkanında çıkan çatışmada Şerif Said Ayed el-Smadi hayatını kaybetmiş, kız kardeşi Ayda Ayed el-Smadi ise yaralı olarak kaçmıştı. Soyguncu kardeşlerin daha önce Suriye'de yaşadıkları ve 2 yıl önce Gaziantep'e geldikleri belirlendi. Deniz Mahallesi'nde 2 katlı bir binada 15 kişi kaldıkları öğrenilen abi-kardeşin iddiaya göre daha önce de Gaziantep'te 3-4 defa gasp olayına karıştıkları, geçimlerini bu yolla sağladıkları öğrenildi.

AĞABEYİNİN ÖLDÜĞÜNDEN HABERİ YOKMUŞ

Soygun girişiminde yaralanan ve kaçan Ayda Ayed el-Smadi'nin ağabeyinin öldüğünden haberi olmadığı, soygun girişiminden sonra kolundan aldıgı kurşun yarasıyla olay yerinden koşarak uzaklaştığı ve bir müddet yürüdükten sonra bir taksiye binerek kaçtığı öğrenildi.

KİMİN TEDAVİ ETTİĞİ ARAŞTIRILIYOR

Soygun girişiminin ardından Gaziantep Emniyet Müdürlüğü cinayet masası özel birim oluşturdu. Gelen istihbari bilgiler dogrultusunda gece saat 01:00'de yapılan operasyonla ele geçirildi. Lübnan asıllı kardeşlerin Suriye'deki terör örgütleriyle bağlantılarının olup olmadığı ise araştırılıyor. Ayrıca iki kardeşin özel eğitimli oldukları da iddia ediliyor. Lübnan asıllı Ayda Ayed el-Smadi'nin ifadesinin ardından sağlık kontrolünden geçirileceği ve daha sonra adliyeye sevk edilecegi ögrenildi.

KUYUMCU SERBEST BIRAKILDI

Çatışmanın ardından gözaltına alınan kuyumcunun da çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldığı, yaralanan kardeşinin ise tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

24 Mayıs 2017 günü İlimiz 29 Ekim Mahallesi Maaş Kuyu Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir kuyumcuya yüzleri maskeli şekilde silahlı baskın yaparak yağmaya teşebbüste bulunan şahıslarla kuyumcu dükkânı sahipleri arasında çıkan silahlı çatışma sonucu, yağmaya teşebbüs eden yabancı uyruklu Ş.A isimli şahsın ölmesi ve işyeri sahibi Ş.E' nin ise yaralanması olayı ile ilgili;


Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Ekiplerimizce yapılan çalışmalarda, olay yerinden firar eden yabancı uyruklu şüpheli A.S.A. isimli bayan ile olaya karışmış olabilecekleri değerlendirilen A.T. M.D, M.K ile yabancı uyruklu E.A, H.A, A.A, İ.S ve A.O isimli şahıslar 25 Mayıs 2017 günü saat 01.15 sıralarında yakalanarak göz altına alındı.


Şüphelilerin yakalandıkları ikametlerde yapılan aramalarda 2 adet tabanca, 1 adet av tüfeği, 2 adet siyah renkli eldiven ve l adet siyah renkli maske ele geçirildi.

Olayla ilgili yasal işlemler devam etmektedir.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.?

- Gaziantep Haberler, Asayiş - Terör bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7926184/kuyumcu-soyguncusu-yarali-kadin-yakalandibakin-neler-yasandi