Anteplinin Ay'da " Balcan Kebabı " Keyfi !..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milli Uzay Programını açıklaması ve Cumhuriyet'in 100. yılında Ay'a ilk temasın başlatılacağını belirtmesi, ülke genelinde geniş yankı buldu.

Yemekleri ile ünlü olan ve Gastronomi kenti seçilen, yemekleri , UNESCO tarafından koruma altına alınan Gaziantep'te yemek denilince akla gelen ilk isim ise Gazeteci Erol Maraş.

Erol Maraş, Gaziantep kültürünü esprili bir şekilde " Yi Mamed Yi" solaganı ile sosyal medyada tanıtım görevini üstlendi. Tabiiki yanında " Biriketçi Ali Balat " ile birlikte

" Balcan Kebabını. - Birecik balcanı olması koşulu ile - eğer varlarsa dünya dışı varlıklara nasıl tanıtacaklarının projesini hayata geçirmeyi planlıyorlar.

Gaziantephaberler.com'un sorularını yanıtlayan Gazeteci Erol Maraş, " Gaziantep bir dünya markasıdır. Elbette tanıtımını yapmak her Anteplinin görevidir. Bize düşen, özellikle de balcan kebabını dünya ötesine taşımak olmalı. Bu dünya gelip geçici. Sorun; çoğu insanın balcan kebabı yemeden bu dünyadan göçecek olması. Bizler elbette Ay'da da Balcan Kebabı yapmak isteriz."dedi.

Temsili olarak hazırlanan fotoğraf ise uzay elbisesi içerisindeki Anteplinin Ay'ın zemininde kebap yellerken tasarlandı.

Yİ MAMED Yİ

VUR BİRİKETCİ VAR

- Gaziantep Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7910852/anteplinin-ayda-balcan-kebabi-keyfi