Güzelbey: Ben Bakan Şimşek'e Çöpçatanlık Yapmadım'

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i nişanlısıyla tanıştırdığı belirtilen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey 'Ben çöpçatanlık yapmadım. Esra Kara, Gaziantep için bir proje hazırlamıştı. Bana projeyi sundu. Ben de projeyi beğendiğimi ancak Bakan Mehmet Şimşek'in görmesi gerektiğini söyledim. Bakan'la Gaziantep'te değil Ankara'da tanıştılar. Projeyi Bakan'a sundu. Bu sırada tanışmış ve nişanlanmaya karar vermişler' dedi.

Maliye Bakanı Şimşek, geçtiğimiz hafta içinde aile arasında yapılan sade bir törenle Esra Kara ile nişanlandı. Bu haberin ardından tüm gözler Şimşek ile nişanlısı Esra Kara'nın nasıl tanıştığı konusuna çevrildi. Şimşek'in nişanlısı ile tanışmasına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'in vesile olduğu öne sürüldü.

ABD'DE MASTER YAPTI

Ankara'da bir mimarlık ofisinde çalışan gelin adayı Esra Kara'nın Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümü mezunu olduğu öğrenilirken, ABD'de master yaptığı ortaya çıktı. Esra Kara ve Bakan Şimşek'in en kısa sürede nikah masasına oturmayı planladıkları öğrenildi.

Güney Yılmaz/Akşam-Patronlar Dünyası

- Gaziantep Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7910071/guzelbey-ben-bakan-simseke-copcatanlik-yapmadim