Gaziantep'te 500 bin liralık vurgun son anda önlendi

Gaziantep'te kendisini kamu görevlisi olarak tanıtan ve aradığı kişiye çeşitli suçlamalarda bulunan dolandırıcı, 500 bin lira değerinde altın ve döviz istedi. Bu kişinin evine altın ve paraları almak için giden şüpheli gözaltına alındı, üzerinden sahte polis ve MİT kimliği çıktı.Gaziantep Valiliği olayla ilgili olarak açıklama yaptı.

Gaziantep'te emniyete başvuran kişi, kendisini kamu görevlisi olarak tanıtan şüphelinin suçlamalarına maruz kaldığını ve para istediğini söyledi. İhbarda bulunan kişi, evinde 500 bin lira değerinde döviz ve ziynet eşyası bulunduğunu ve dolandırıcının almaya geleceğini belirtti. Bunun üzerine polis ekipleri, şüpheliyi evde beklemeye başladı. Şüpheli, dolandırmak istediği kişinin evine gelerek içerisinde döviz ve altınların bulunduğu poşeti teslim aldı. Bu sırada suçüstü yapan ekipler, şüpheliyi yakaladı. Gözaltına alınan şüphelinin üzerinden sahte polis ve MİT kimliği de çıktı. Emniyetteki sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen şüpheli tutuklandı. Dolandırıcının döviz ve altınların bulunduğu poşeti teslim aldığı anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Gaziantep Valiliği, olayla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Kendisini Savcı, Polis ve benzeri mesleklere mensup gibi tanıtarak vatandaşlarımızı dolandıran şüphelilerin tespit ve yakalanmasına yönelik çalışmalar kapsamında; 26 Ağustos 2021 günü benzer bir durumla karşı karşıya gelen duyarlı bir vatandaşımızın, kamu görevlisi olarak tanıtan bir şüphelinin yaklaşık 500.000 ₺ değerindeki ziynet eşyası ve dövizin kendisine verilmesi konusunda temasa geçtiğinden bahisle tarafımıza ulaşması sonucu, Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerimizce vatandaşımızın ikametinde gerekli tedbirler alınmış, şüpheli yönlendirdiği şekilde anılan değerdeki ziynet eşyası ve döviz kendisine verildiği esnada suçüstü yakalanmış ve yapılan yasal işlemler ardından sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak cezaevine konulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur

- Gaziantep Haberler, Asayiş - Terör bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7909357/gaziantepte-500-bin-liralik-vurgun-son-anda-onlendi