Saldırıyı 3 IŞİD'li Yaptı İddiası. İşte Saldırı anı. Tıkla İzle

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan canlı bomba saldırısını biri canlı bomba 3 IŞİD militanı tarafından gerçekleştirildiği belirtiliyor.

Bomba yüklü araçla yapılan saldırının hemen sonrasında, diğer iki terörist ise uzun namlulu silahlarla emniyet binasına ateş açtı. Polislerin karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

Ancak iki terörist olay yerinden kaçtı. Teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatılırken, emniyet birimlerinin saldırı istihbaratı aldığı ve güvenlik önlemlerini artırdığı da öğrenildi.

Gaziantep'te bombalı araçla düzenlenen saldırının ardından polis telsizlerinden yapılan bir anons dikkat çekti. Anonsta polis ekipleri, sahte ambulansla terör saldırısı düzenlenebileceği ihtimaline karşı uyarıldı.

İŞTE SALDIRI ANI

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Gaziantep Valiliği'nden saldırı ile ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

Şehitkamil ilçemiz İncilipınar mahallesinde Büyükşehir Belediyesi, Vergi Dairesi Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binalarının bulunduğu 36004 nolu cadde üzerinde bugün saat 09.17’de bomba yüklü bir araç infilak ettirilmiştir.
Saldırıda (1) polis memurumuz şehit olurken, 19 polis ve 4 sivil vatandaşımız yaralanmış olup, yaralılarımıza sevk edildikleri hastanelerde gerekli müdahaleler yapılmaktadır.
Hain saldırıda hayatını kaybeden şehidimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Aziz milletimiz ve şehrimize geçmiş olsun.
Kamuoyunun bilgilerine sunulur. 01.05.2016 - Saat:11.20

- Gaziantep Haberler, Asayiş - Terör bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7904248/saldiriyi-3-isidli-yapti-iddiasi-iste-saldiri-ani-tikla-izle