Gaziantep'te Öğretmenlere , Kamu kurum ve kuruluşlarına Hatim İndirme Duyurusu

Gaziantep merkez Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenlere " Hatim İndirme " duyurusu yaptı.

Şahinbeyİlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinde yayımlanan ve bir Kura'anı Kerim ve üzerine konulmuş bir gül bulunan fotoğrafın de kullanıldığı duyuruda şöyle denildi:

"Gaziantep’in kurtuluşunun 92. yıldönümü münasebetiyle, Gaziantep’in savunmasında şehit olan 6317 şehidimiz için 25.12.2013 tarihine kadar hatim indirilecek olup, okulunuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri başta olmak üzere diğer öğretmenlerden de hatim indirmek isteyenlerin katılmaları husunda bilgilerinize duyrulur."

5 Aralık 2013 tarihiyle yayınlanan duyuruda hatim indirme olyının 25 Aralık tarihine kadar yani 20 gün süreyle devam edeceği de belirtildi.

Gaziantep'in Şahinbey İlçesi'nde 293 okul ve bu okullarda görev yapan 6 bin 100 öğretmen ile 186 bin 183 öğrenci bulunuyor.

Bu arada Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, dün düzenlediği basın toplantısında hatim indirme olayına değinirken " 25 Aralık yaklaşıyor şanlı günlerimizden bir tanesi layıkıyla kutlamak için sayın valimizin emrinde komite gerekli çalışmaları yaptı. Şahinbey kaymakamı olarak sivil toplum örgütlerimizle beraber kamu kurum ve kuruluşlarla beraber 6317 şehidimiz içinde hatim indirilmesi konusunda çalışıyoruz."dedi.

- Gaziantep Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7903867/gaziantepte-ogretmenlere-kamu-kurum-ve-kuruluslarina-hatim-indirme-duyurusu