Gaziantep'te En Çok Kim Okunuyor.İşte Yanıtı

Alexa, 1996 yılında kurulan ve tüm dünyadaki web sitelerini analiz edip, çeşitli kriterlere göre, dünya üzerindeki ve web sitesinin hizmet verdiği ülkedeki sıralamasını gösteren bir analiz ve ölçümleme aracıdır.

Alexa ABD merkezli ve amazon.com tarafından yönetilen bir internet şirketidir. Diğer web sitelerinin web trafikleriyle ilgili bilgi veren bir web sitesini işletmesiyle tanınmaktadır. Alexa istatistikleri "Alexa Toolbar" adlı yazılımın kullanıcılarından alınan verilerden derlenir.

Aslında web sitelerinin “ yereli” olmaz. Çünkü dünyanın her tarafında okunabilirsiniz…

TÜRKİYE ÖLÇÜSÜ

Alexa’nın verilerine göre Gaziantep’te en çok okunan haber sitesi son hafta verilerine göre www.gaziantephaberler.com sitemiz oldu. Ancak ilginç bir istatistik daha gözümüze çarptı verilere göre. O da şu: gaziantephaberler.com, Gaziantep’te en çok okunan site ama siteyi en çok okuyan şehir ise İstanbul, daha sonra Ankara ve Adana. Yani kentler bazı ile baktığımızda Gaziantep dördüncü sırada. Sitemiz Türkiye sıralamasında 6 bin 916. Sırada yer alıyor.Bu sıralamamız geçen yıllarda 2 ila 4 bin arasında değişiyordu.

DÜNYA ÖLÇEĞİNDEKİ YERİMİZ

Yine Alexa verilerine göre dünyada ise 280 bin 196. Sıradayız. Türkiye’den yayın yaptığımız için ülkeler bazında elbette 1. Sırada Türkiye olacak. 2. Sıra ise hayli şaşırtıcı. Türklerin yoğun yaşadıkları, Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere’nin 2. Sırada olmasını düşünebilirsiniz. Ancak 2. Sırada Amerika var.

Yine istatistiklere baktığımızda okur profilimizde eğitimli insanların daha çok takip ettiği ortaya çıktı. Şöyle bir soru gelebilir akıllara; Peki sitenizi takip edenler hangi iletişim sistemini daha çok kullanıyor.

Bunun yanıtını da hemen verelim. Mobil Android. Hem de % 52 gibi bir oranla.

Sitemize en çok ziyaretçiyi ise Google gönderiyor. Facebook ve Twitter’den takip oranımız ise % 36.

İŞTE GAZİANTEP’TE OKUNMA VE TÜRKİYE SIRALAMASI

1-gaziantephaberler.com -6.916

2- Olay Medya- 7.482

3- Memohaber-10.184

4- Şirinnar-11.317

5- gaziantep27- 14.565

6- Pusula gazetesi-15.317

7-Ekspres gazetesi- 15.468

8-Güneş Gazetesi- 17.984

9- Telgraf Gazetesi- 41.929

10- Haber gazetesi-55.526.

www.gaziantephaberler.com u birinci sıraya taşımakta emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ve takipçilerimize çok-çok teşekkür ediyoruz.

Atilla Karaduman

- Gaziantep Haberler, Eğitim, Kültür & Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7902846/gaziantepte-en-cok-kim-okunuyoriste-yaniti