TDP'DEN AİLE İÇİ İLETİŞİM SEMİNERİ

Gaziantep Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle:

"İl Emniyet Müdürlüğümüz Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Birlikte Başaralım Projesi” kapsamında aile seminerleri devam etmekte olup, toplamda 4 hafta sürecek olan seminere 350 ailenin katılımı hedeflenmektedir.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen seminerlerde uzman psikolog tarafından aile içi iletişim, ergen yaştaki çocuklarla iletişim kurulurken dikkat edilmesi gereken hususlarda gerekli eğitim verilerek, okullarda uyum problemi olan çocuklarımızın aileleri de bilgilendirilmektedir. Ayrıca seminerlere katılan ailelerimize bilgilendirici broşürler de dağıtılarak, ailelerimizin çocuklarını daha iyi anlaması, onlarla iyi iletişim kurması ve okula uyum probleminin altında yatan nedenlerin ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.
Eğitimli bir birey olmak için ailede alınan eğitimin önemli olduğuna vurgu yapan İl Emniyet Müdürümüz Sayın Ömer AYDIN, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü olarak ailelere yönelik ve öğrencilere yönelik “Birlikte Başaralım” isimli projenin başlatıldığını, başlatılan bu projede ailelere yönelik seminerler düzenlenmekte olduğunu ve devam ettiğini belirterek, ailelerin çocuklarıyla daha iyi iletişim kurması ve onları daha iyi anlaması hususunda gerekli bilgilendirmelerin yapıldığını ifade etti.

Servislerle evlerinden alınan aileler Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne getirilerek yaklaşık 1 saat süren seminerin ardından tekrar servislerle evlerine bırakılmaktadır.

- Gaziantep Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7901063/tdpden-aile-ici-iletisim-semineri