KATLİ VACİP. Tarikatların İçindeki Cinayetler , Sırlar

Odatv Haber Müdürü Fethi Yılmaz’ın kaleme aldığı Katli Vacip kitabı konuşulmaya devam ediyor.

Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıktığı günden bu yana kısa sürede üç baskı yaptı.

Yılmaz kitabın yazılmasındaki çıkış noktasını anlattı.

FETÖ’nün daha birkaç sene öncesine kadar “cemaat” olduğunu, hatta liberaller için “sivil toplum hareketi” olduğunu hatırlatan Yılmaz, 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimi gecesi bir sahnenin kendisine ilham kaynağı olduğunu anlattı.

Yılmaz, darbe gecesi FETÖ’cü bir askerin TÜRKSAT binası baskınında kendisine direnen bürokratı öldürdükten saniyeler sonra “İslami ritüellerle” besmele çekip, diz çöküp, üç yudumda suç içtiğini söyledi.

Bu anları izledikten sonra tarikatların soğukkanlı işledikleri cinayetleri araştıran Fethi Yılmaz gelinen noktada Katli Vacip kitabının ortaya çıktığını aktardı.

“NORŞİN” CİNAYETİ DE GÜNDEMDE

Öte yandan Yeni Çağ gazetesi yazarı Murat Ağırel de bugünkü köşesinde Katli Vacip’te geçen bir tarikat cinayetini anlattı.

“Gerçekten toplumda birçok olayı imbikten süzerek en anlaşılır bir şekilde verir kitaplarında gazeteciler. O yüzden gazetecilerin kitaplarını mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. Tam da bugünlerde önereceğim bir kitap var: Katli Vacip” diye yazan Ağırel, kitaptaki "Norşin" Şeyhlerinden Abdülkerim Çevik’in öldürülmesini anlattı.

17-25 Aralık’tan sonra bile Fethullah Gülen’e övgüler dizen Çevik’in şeriat mahkemesinde alınan kararı beğenmeyen biri tarafından öldürüldüğünü aktaran Ağırel, hem Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün hem İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Türk yargısını by-pass eden Çevik için taziye mesajı yayınlamasını eleştirdi.

Gazetecilik kitaplarının çok değerli olduğunu dile getiren Ağırel, “Gerçekten toplumda birçok olayı imbikten süzerek en anlaşılır bir şekilde verir kitaplarında gazeteciler” ifadelerini kullandı.

Ağırel yazısında özetle şunları aktardı:

“Bu cinayetin şöyle bir özelliği var; Kürtçe "Norşin" denilen yer bir ilçeden öte Nur Cemaati'nin çıkış yeri, Nakşibendi, Menzil ve Haznevi tarikatlarının da merkezi konumunda. Bu sebeple cinayet cemaatler arasında da sarsıntıya yol açtı.

Gelgelelim Demokrat Parti kökenli olan ve Nur Cemaati'ne yakın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Nakşibendi tarikatına yakınlığıyla bilinen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de Abdülkerim Çevik'in öldürülmesinin ardından ilk taziye yayınlayan siyasiler oldu.

İşin ilginci öldürülen isim, Fethullah Gülen'e yakınlığıyla biliniyordu. Öldürülen Çevik 17-25 Aralık'tan sonra bile Fethullah Gülen'i öven açıklamalar yapmıştı.

Yaa, şimdi anladınız mı gazetecilik kitapları için neden okuyun dediğimi.

O zaman tekrarlayalım: Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler, memleketi olamaz, olmayacak.

Katli Vacip'in yolu açık olsun…”

- Gaziantep Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7899948/katli-vacip-tarikatlarin-icindeki-cinayetler-sirlar