Ziraat Bankası Reklamında Kemal Sunal 'ı Oynayan Gaziantepli Kim ?

Ziraat Bankası’nın Yeşilçam’ın usta oyuncusu Kemal Sunal’ın yer aldığı yeni reklamı internette en çok konuşulan konulardan biri oldu. Ziraat Bankası 2021’de # SenHepGülümse adlı reklamda Kemal Sunalı’yı oynadı. Ziraat Bankası reklamının ardından Ziraat Bankası Kemal Sunal gerçek, Kemal Sunal’ı kim oynadı, Kemal Sunal reklamı nasıl sorulmaya başlandı? Peki Kemal Sunal reklamı nasıl yapıldı, hangi teknoloji kullanıldı?

Fullafk sitesinde yer alan habere göre; Yeşilçam’ın en sevilen oyuncularından Kemal Sunal, Ziraat Bankası reklam filminde rol aldı. 2000 yılında uçağa binmeden önce kalp krizinden hayatını kaybeden Kemal Sunal’ın yer aldığı Ziraat Bankası reklamı, internette en çok konuşulan konulardan biri haline geldi. Ziraat Bankası reklamı kısa sürede viral oldu. Peki Kemal Sunal reklamı nasıl yapıldı, hangi teknoloji kullanıldı?

Ziraat Bankası “Derin Sahte” teknolojisinden yararlanarak bu reklamı çekti. Banka, Yeşilçam sinemasının büyük isimlerinin yer aldığı bir reklam yayınlamıştı.

Ziraat Bankası reklamında Kemal Sunal’ı oynayan kim?

Mehmet Kurt, iki buçuk saatlik makyajla Kemal Sunal’a benzetildi. “Mehmet Kurt rolü için Kemal Sunal’ı canlandırmak benim için onur ve gurur. O kadar ustaca bir isim oynadım ki hata yapmaktan korktum. Bu yüzden çok net oynamaya çalıştım ”dedi.

Mehmet Kurt Kimdir?

1983 Gaziantep doğumlu Mehmet Kurt, oyunculuğa lisede başladı. 1999-2004 Gaziantep’te Mehmet Kurt, 2004’te birçok tiyatroda görev yaptı. “Yarışma programı ile Türkiye’nin yıldızları İstanbul’a geldi.

Mehmet Kurt 2004 yılından beri tiyatro, dizi, film ve reklam filmlerinde rol alıyor.

Mehmet Kurt, 2000 yılında çıkan Azad projesiyle ilk deneyimini yaşamıştır. Türkiye’nin Mehmet Yıldızları yarışma programı ve yine Wolf’ta yer alan, 2005 yılında yayınlanan ve 80 bölüm süren En İyi Arkadaşlar projesi, Evet Efendim serisi.

2010 yılında Mehmet’in Günlüğü BJK TV programı ile seyircisiyle tekrar buluşan Mehmet Kurt, Naber Bacanak ve ardından Akasya Durağı’na katıldı.

TIKLA İZLE

- Gaziantep Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7899947/ziraat-bankasi-reklaminda-kemal-sunal-i-oynayan-gaziantepli-kim