Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik Ortalığı Karıştırdı. Kitleler ATV'ye Yürüyorlar

Kuzey Irak'ta yayın yapan Barzani yönetimine yakın 'Rudaw Tv'ye konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep milletvekili Hüseyin Çelik demokratikleşme paketi, çözüm süreci ve ana dilde eğitim talebiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

HER ŞEYİN BİR ZAMANI VARDIR


Çelik, demokratikleşme paketi ile ilgili olumlu ve olumsuz eleştiriler olduğunu, bunun da normal olduğunu belirterek şöyle dedi: "Eğer bir ülkede demokrasi varsa birileri eleştirecek, birileri de olumlu bulacaktır. Biz bütün fikirlere saygı gösteriyoruz. Ama, herkes bilsin ki Türkiye'nin demokratikleşmesi için biz her gün yeni adımlar atıyoruz. Bugün yaptıklarımızı 2003 yılında yapsakdık o zaman partimiz kapatılırdı ve ordu yönetime el koyardı. Her şeyin ve her adımın bir zamanı vardır. Yıllırca Türkiye'de Kürtlerin varlığı inkar edildi. Kürtler yok sayıldı."
Abbasağa Forumu’nun çağrısıyla bütün forumlar bir araya gelerek AKP’nin kadın karşıtı politikalarına karşı bu akşam 19.30’da ATV binasına yürüyecek.

Gaziantep milletvekili ve hükümet sözcüsü Hüseyin Çelik, katıldığı bir TV kanalında türbana ilişkin konuşurken izlediği bir yarışma programındaki kadın sunucunun dekoltesinden şikayetçi olmuş ve bunun üzerine ATV kanalı kadın sunucu Gözde Kansu’yu işten çıkarmıştı.

Toplumda büyük tepki çeken Hüseyin Çelik’in sözleri ve ATV’nin tutumu, bu akşam kadınlar tarafından ATV binası önüne yürünerek protesto edilecek.

Abbasağa forumu tüm forumlara çağrı yaparak AKP ve ATV kanalını protesto etmeye çağırdı.

Protesto bu akşam (11 Ekim) saat: 19:30’da Abbasağa Parkı’ndan Balmumcu’daki ATV binasına yürüyerek yapılacak.

Odatv.com

- Gaziantep Haberler, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7898438/gaziantep-milletvekili-huseyin-celik-ortaligi-karistirdi-kitleler-atvye-yuruyorlar