Tek ve Sert Tepki Başkan Kocaman'dan Geldi.

Atilla Karaduman
Atilla Karaduman

Telefonum çaldı. Arayan Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Abdullah Sabri Kocaman’dı. Bana “ Yazıyı okudum. Ispatlamazsan şerefsizsin” dedi.
Başkan Kocaman’ın tepkisine neden olan dünkü yazımdaki “Sonra anladım ki; sıfatının önünde “başkan “ yazan bu şahsiyetler haber yazmayı bilmiyorlar.
Hayatları boyunca ( çıkar ilişkileri hariç) fotoğraf makinelerini omuzlarına takıp haber peşinde koşmamışlar.” Bölümüydü.

Ben, aslında dünkü yazıma tepkiler bekliyordum ama bunun Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Sabri Kocaman’dan geleceğini hiç mi hiç tahmin etmiyordum.Zira bahsettiğim SÖZDE başkanlardı. Abdullah Sabri Kocaman gibi ÖZDE başkanlar değil.

Gaziantep’te yolsuzluk haberlerini ortaya çıkartan HAKİMİYET Gazetesi ile NARKOZ’dan başkası değildir. Özünde Sayın Abdullah Sabri Kocaman’ı temsil eden bu gazetedeki yolsuzluk, vurgun, haksız kazanç v.b. gibi haberler DEVLET e de büyük oranda katkı sağlamıştır.
Yıllar önce bir kamu kuruluşundaki “vurgun” haberlerini yapmaması için önüne şimdiki parayla belki 10 belki 20 milyar lira önerilen ve bunu elinin tersi ile iten Abdullah Sabri Kocaman değil midir?

Gaziantep’teki en büyük ve sansasyonel haberin ortaya çıkmasındaki en büyük pay sahibi yine Abdullah Sabri Kocaman değil midir?
Ama devletin bazı unsurları düzmece yöntemlerle harekete geçirerek Kocaman’ın başına KOCAMAN bir çorap örmeye kalkmadı mı?
Bunun ters tepeceği gün gibi aşikardır.
Tüm bunlar olurken, benim yazımda sözünü ettiğim SÖZDE başkanlardan bazılarının, dönemin siyasilerinin arkasına dayanarak kamu kuruluşlarından aldığı hububatların içerisine taş ve kum katarak başka illere sattıkları ve böyle yöntemlerle “köşe” döndükleri haberlerini bu kentte duymayan kalmışmıydı?
Daha birkaç ay önce “ belediyeye ait yeri kendi yeri gibi gösterip kiraya veren” diye haberlerin ulusal bazda yayınlandığı doğru değil mi? Bunların “BAŞKAN” sıfatları bulunmuyor mu?
Şu dakikadan itibaren Sayın Abdullah Sabri Kocaman’la olan MESLEKİ dayanışmam sona ermiştir. DOST luk ARKADAŞlık KARDEŞlik ilişkilerimizi yerinden sökmeye ise kimsenin gücü yetmeyecektir.

Aslında Sayın Abdullah Sabri Kocaman’ın o SERT tepkisi iyi oldu…
Nasıl mı?
Meslekte 41 yılımı geride bıraktım. Bu süreçte kendime ait ÖZELlerimi hep ötelemiştim.
Artık yoruldum…Bu yazı SON yazım Gaziantep’te…
Yani, jübile yapma aşamasına geldim. Ona karar verdiğim zaman sanıyorum ev sahipliğini de yine ÖZDE başkan Abdullah Sabri Kocaman üstlenir. Bunu benden esirgemez.

Peki, Gaziantep’in en çok okunan gaziantephaberler.com sitesi ne olacak?
Bunu da yazar arkadaşlarımızla görüşüp kararlaştıracağız.Zira, bu site benim değil tüm kamunun olmuştur artık.

Ya satarız, ya da dondururuz. Son kararı yılbaşında vereceğiz.
Bu saatten sonra kim ne yazarsa yazsın, kim ne söylerse söylesin yanıt vermeyeceğim.

KISACASI HARÇ BİTTİ, YAPI PAYDOS.

Yaşasın ÖZGÜR hayat…
Hoşçakalın sevgili dostlarım… Hoşçakalın.

- Gaziantep Haberler, Atilla Karaduman tarafından kaleme alındı
https://www.gaziantephaberler.com/makale/7896256/atilla-karaduman/tek-ve-sert-tepki-baskan-kocamandan-geldi