Şamil Tayyar:' Paralel Yapı ' İlk Operasyonu Abdullah Sabri Kocaman'a Yaptı

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, " Paralel Yapı"nın Gaziantep'te ilk operasyonu Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Abdullah Sabri Kocaman'a yaptığını açıkladı.

GAZİANTEP'TEKİ İLK OPERASYON


Tayyar, 2011 yılında Gaziantep emniyetinde usulsüz dinleme yapıldığını ve o dönemdeki yapılanmayla ilgili açıklamalarda bulunduğunu hatırlatarak, “bugün Gaziantep’te emniyetin yasa dışı dinleme nedeniyle başlattığı “Şafak Operasyonu” benim geçmişte yaptığım açıklamalardaki haklılığımı bir kez daha ortaya koydu. O dönem paralel yapı ilk operasyonu Gaziantep gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Abdullah Sabri Kocaman’a yaptı. Kocaman usulsüz dinlenerek, kalpazan suçlamasıyla itham edildi. Bir telefon konuşmasıyla Sayın Kocaman’a operasyon yaptılar. Ancak Abdullah Sabri Kocaman, ne yazık ki bir Aziz Yıldırım olmadığı için yeniden yargılanamadı. Ben bu konuyu Anayasa Mahkemesi’ne de sordum. Ancak şu gün olmuş, bir cevap alamadım” dedi.

GAZİANTEP'İ SÜRGÜN YERİ ETTİLER

Zannediyorum, bu dosyalara bağlı olarak, ilgili hakim ve savcılarla ilintili HSYK da bir soruşturma açacaktır. Bu soruşturmaya bağlı olarak bazı hakim ve savcılarla ilgili görevden uzaklaştırma kararı da verilebilir. Bu son derece önemli.

Bir de şuna dikkat çekmek isterim. Gaziantep Güneydoğu'da görüldüğü için malesef HSYK paralel yapıya mensup olduğu ifade edilen yargıçları ve savcıları merkezden uzaklaştırırken Gaziantep'e gönderiyor. Ben buradan istirham ediyorum. Gaziantep'i bir sürgün yeri olarak görmesinler. Gaziantep Güneydoğu'nun çok önemli bir lojistik merkezidir.


PARALEL YAPININ EN FAZLA ÖRGÜTLENDİĞİ YERLERDEN BİRİSİ: GAZİANTEP

Allah korusun Gaziantep düşerse Türkiye sıkıntıya girer. Doğu ve Güneydoğu'daki göç dalganın önündeki en önemli settir. Ve aynı zamanda çözüm sürecinin de dinamo şehirlerinden birisi. Çünkü Gaziantep halkı çok yoğun bir göçe rağmen, ortak yaşama kültürünü geliştirmiş ve bir barış şehri haline gelmiştir. Eğer barış ortamı bozulur ve farklı yerlere giderse, bundan Mersin de, Adana da, Ankara da, Antalya da, İstanbul da zarar görür.

Gaziantep'in korunması ve sürgün yeri olarak görünmemesi lazım. Yargıda paralel yapının en etili olduğu, sayıca da en fazla yer aldıkları illerden birisidir Gaziantep. Şehrin bu yönüyle de mercek altına alınması ve bir ayıklanmaya, bir temizlenmeye gidilmesi gerekir diye düşünüyorum.

ÖNEMLİ NOT:

gaziantephaberler.com sitesi yazarlarından Atilla Karaduman, Cemaatin ilk operasyonunu Gaziantep'te Abdullah Sabri Kocaman'a yaptığını aylar önce yazmıştı.İlgili yazı için

www.gaziantephaberler.com/[email protected]pti-yazisi-8240.html"

tıklayınız

- Gaziantep Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7894220/samil-tayyar-paralel-yapi-ilk-operasyonu-abdullah-sabri-kocamana-yapti