Konukoğlu,İşçi ve Grev...

Atilla Karaduman
Atilla Karaduman

Eğer,birisi size mal varlığını gösterip " Bunları emeğimle kazandım" derse ona," Kimin emeği ile" Diye sorun.

Sonra da deyin ki; Gelen ağam giden paşam diyerek her hükümete yağdanlık olup ,5-10 yılı ödemesiz milyarlarca kredi almak mıdır emek ?

Sonra deyin ki; Yerel yönetici ve siyasilerle iyi ilişkiler kurarak, yaşadığınız kentte "hangi" arazinin imara açılacağını önceden öğren ya da açılacak yeri sen söyle, ardından da buraları ucuz fiyata kapatıp sonra pahalıya satmak mıdır emek?

Sonra deyin ki ; Kıdem tazminatını ödememek için, yanınızda çalıştırdığınız işçinin siğortasını her ay girdi-çıktı yaparak ödemek midir emek?

Sonra deyin ki; Yeni alacağınız işçinin askere gitmesine 2-3 yılı kalanları tercih etmek midir emek?

Sonra deyin ki; Kadın işçilerin aybaşı kanamaları oluyor. O zaman da izinli sayılıyorlar.Bunları kapı dışarı koyup yerine erkek işçi alacağım demek midir emek?

x x x

SANKO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Abdülkadir Konukoğlu, Organize sanayi bölgesinde grevde olan işçilere galiba megafonla bir konuşma yapmış. İşçiler de bu konuşmayı cep telefonlarına kaydetmişler. Dün dinledim. Diyor ki Sayın Konukoğlu," 4 gündür çalışmıyorsunuz. Cebinize para koyan mı oldu? Ülke kötüye giderken size ekmek parası verenler var. Ben sadece arabuluculuk yapmak istiyorum. Direnişi bırakıp, işinize dönün”

Yani, şunu söylemiyor sayın Konukoğlu," Evet... Haklısınız...Aldığınız ücret az. Patronlarınızla görüşüp ücretlerinizin artırılmasını isteyeceğim.Sizin de insanca yaşamak hakkınızdır"

Selah Özakın Hoca'nın bugünkü yazısını okuyunuz. Gücün kimde olduğunu öğreneceksiniz.

Bakın; Kimler ayağınıza kadar gelip sizlerle konuşuyor.Gördünüz ve de tanık oldunuz değil mi?

- Gaziantep Haberler, Atilla Karaduman tarafından kaleme alındı
https://www.gaziantephaberler.com/makale/7894196/atilla-karaduman/konukogluisci-ve-grev