Gaziantep'te Bir Kadını, Öldürdüler, yaktılar, toprağa gömdüler

Gaziantep’te, 1.5 ay önce öldürüldükten sonra yakılmış ve üzeri taşlarla kapatılmış cesedi bulunan kadının belindeki platinden kimliğine ulaşıldı. Cesedin 25 yaşındaki cesedin S.M.A.’ya ait olduğu belirlenirken, soruşturmada genç kadını 'namus' meselesi yüzünden 'töre gereği' öldürdüklerini itiraf eden 2 erkek kardeşi çıkarıldıkları mahkeme tarafından rtutuklanarak cezaevine konuldu.

GAZİANTEP VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Gaziantep'te işlenen vahşi cinayetle ilgili olarak valilik tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İl Jandarma Komutanlığı ekiplerimize 28.02.2016 tarihinde İlimiz Şahinbey İlçesi Bostancık Mahallesi kireç ocağı mevkiinde üzeri taşlarla kapatılmış bir ceset görüldüğü ihbarı iletilmiştir.

Görevli ekiplerimiz tarafından ceset ve olay mahallinde yapılan inceleme sonucunda; maktulün 25-35 yaş aralığında bir bayan olduğu, tespitten 2-3 gün önce öldürüldüğü ve yakılarak üzerinin taşlarla kapatıldığı, başka bir iz veya emareye rastlanılmadığı anlaşılmıştır.

Yapılan otopside maktulün daha önceden bel kısmından ameliyat olduğu ve platin takıldığı, platinin üzerinde bulunan numaralardan hangi medikal şirket tarafından hangi hastanelere fatura ettirildiği araştırılmıştır.

Hastane yetkilileri ile yapılan görüşmelerde; ameliyat olan kişiler listesinde Gaziantep Dr. Ersin aslan Devlet Hastanesinde 20.08.2013 tarihinde ameliyat olan hastalar arasından maktulün durumuna uyan 120 kişi belirlenmiş, bu kişiler arasında yapılan araştırma sonucunda maktulün (Ş...) kızı (S.M.A.) olduğu tespit edilmiştir.

Maktulün Kahramanmaraş adresinde ikamet ettiği, adresinde yapılan araştırmada eşi (A..) ile şiddetli geçimsizlik nedeni ile ayrıldığı ve ağabeyi (M.M.A.) tarafından Gaziantep iline getirildiği anlaşılmıştır.

(M.M.A.)'nın iletişim bilgilerinin geriye dönük olarak incelenmesinde olaydan iki gün önce olay bölgesinde olduğu tespit edilerek 12.04.2016 günü (M.M.A.) adlı şahıs ikamet adresinde gözaltına alınmıştır.

Şahsın yapılan sorgusunda kız kardeşi maktul (S.M.A.)'yı kardeşi (A.M.A.) ile beraber ticari taksi ile olay yerine götürerek namuslarını kirlettiğinden dolayı öldürdüklerini ve sonra da yakarak gömdüklerini itiraf etmişlerdir.

Şüpheliler çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanmışlardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 14.04.2016"

- Gaziantep Haberler, Asayiş - Terör bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7893205/gaziantepte-bir-kadini-oldurduler-yaktilar-topraga-gomduler