Gaziantepli Öğretmenler Yanan Ormana Fidan Dikti

Gaziantep Özel Sektör Öğretmenleri Birlikteliği Derneği üyesi bir grup öğretmen, Hatay’ın Belen ilçesi’ndeki yanan ormanlara fidan dikti.

Gaziantep Özel Sektör Öğretmenleri Birlikteliği Derneği öğretmenleri tarafından Hatay’ın Belen ilçesi’nde yanan ormanlara fidan dikildi. Hatay’ın Belen ilçesi Sarımazı Mahallesi civarına 150 adet fidan diken öğretmeler, yanan yerlerin yeniden eski haline gelmesi için çaba gösteriyorla

FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Hatay'ın Belen İlçesinde 9 Ekim'de çıkan ve 10 Ekimde tamamen söndürülen Arsuz ve İskenderun'da da etkili olan Orman Yangınında yaklaşık 300 hektar orman alanı yanmıştı. Gaziantep Özel Sektör Öğretmenleri Birlikteliği Derneği üyesi doğa sevdalısı öğretmenler ,yanan yerlerin eski güzelliğine kavuşması için bütün sivil toplum kuruluşlarının ağaç dikme seferberliği yapması gerektiğini söylediler. Doğanın yok edilmemesi için herkesin üzerine düşeni eksiksiz yapması gerektiğini belirten doğa dostu öğretmenler ‘’Daha yeşil bir Türkiye için fidanların toprakla buluşmasına ve geleceğe nefes olmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz’’ diye konuştular.

DOĞA GELECEĞİMİZDİR

Türkiye’nin kurak ve çöl bir ülke olmasını istemediklerini anlatan öğretmenler,gelecek nesillere yeşil ve yaşanabilir bir ülke bırakmak için çaba sarf ettiklerini dile getirerek ‘’Ormanlar ve yeşil bir çevre bizim geleceğimizdir.Yeşili ve doğayı koruyarak ve artırarak gelecek nesillere iyi bir doğa bırakmalııyız’’ dediler.

www.gaziantephaberler.com

- Gaziantep Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7890829/gaziantepli-ogretmenler-yanan-ormana-fidan-dikti