Gaziantep'te Katil Sevgilinin 'intihar oyunu' Tutmadı...

Gaziantep'te katil sevgilinin " intihar" etti numarası tutmadı.Birlikte yaşadığı kadını öldürüp intihar süsü veren Hasan Korkmaz'ın oyunu el svapları incelenince bozuldu. Korkmaz'ın, kadını vurduktan sonra kapıyı içeriden kilitlediği, tuvalet camından çıkarak 'Canına kıydı' dediği öğrenildi

Sabah'ın haberine göre; Gaziantep'teki olay, 25 Ocak 2011'de meydana geldi. İşsiz, uyuşturucu suçundan sabıkalı olan 37 yaşındaki Hasan Korkmaz gece yarısı mahallede çığlık atıp, "Hazal kendisini vurdu" diyerek bağırmaya başladı. Genç adam, gürültü üzerine dışarı çıkan komşularına evin kapısını açamadığını, içeride olan Hazal Çiçek'in (33) intihar ettiğini öne sürüp, gözyaşı döktü. Komşuların durumu polise bildirmesi üzerine olay yerine giden ekipler, kapının kilitli olduğunu görünce çilingir çağırdı. İçeri giren sağlık ekibi, genç kadını balkonda kanlar içinde buldu. Hastaneye kaldırılan Çiçek bir hafta sonra öldü. Olaydan sonra gözaltına alınan Korkmaz, 10 yıldır birlikte yaşadığı Hazal Çiçek ile kavga edip evden çıktığını, daha sonra silah sesi duyduğunu söyledi. Olayın ardından polis, Korkmaz'ın ve ölen kadının el svaplarını aldı. Hasan Korkmaz ifadesinin ardından serbest bırakılırken, polis olayın intihar olup, olmadığını belirlemek için olay yerinden alınan delilleri, Adana Kriminal Laboratuvarı'na gönderdi. Deliller ve el svapları incelendikten sonra gerçek ortaya çıktı. Hazal Çiçek'in elinde herhangi bir barut izine rastlanmazken, eşi Hasan Korkmaz'ın elinde barut izi bulundu. Savcının talimatı ile tekrar yapılan araştırmada, Korkmaz'ın, genç kadını tabanca ile vurup, evin kapısını içeriden kilitlediği, tuvalet penceresinden çıktığı belirlendi.

MÜEBBET HAPİS CEZASI
"Kasten adam öldürmek"ten müebbet hapis istemiyle yargılanan Korkmaz, önceki hafta son kez hâkim karşısına çıktı. Mahkeme, sanığın olaydan sonra ve yargılama süresince pişmanlığının olmaması, sabıkalı oluşu, suçu işlemesindeki özellikleri göz önünde bulundurarak indirim uygulanmasına yer olmadığına karar verdi. Müebbet hapis cezasına çarptırılan sanık, ruhsatsız silah taşımaktan 2 yıl hapis ve bin 200 lira da para cezasına çarptırıldı.

Kaynak:TIMATURK

- Gaziantep Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7885133/gaziantepte-katil-sevgilinin-intihar-oyunu-tutmadi