Bir Taciz İddiası daha. Öğretmen Tutuklandı.Kadınlar Eylem Yapacak

Körfez Bağımsız Kadın Dayanışması, son günlerde artan çocuklara yönelik taciz olayını protesto için Cumartesi günü Burhaniye'de protesto eylemi düzenleyecek.

Dayanışma, Bu eyleme konu olan haberi Facebook sayfasında şöyle paylaştı:

Burhaniye’de 2 öğrenciye taciz iddiası 1 tutuklama

Burhaniye’nin Bahçelievler Mahallesinde bulunan Bahçelievler İlk okulunda, bir öğretmenin 2 öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla önce gözaltına alındı, sonra tutuklandı. Rehber öğretmeni Ö.A, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre Bahçelievler İlkokulunda öğrenim gören 4. Sınıf öğrencileri, öğretmenleri Ö.A’nın kendilerini taciz ettiğini annesine söyledi. Çocukların annesi ise soluğu karakolda alarak öğretmen Ö.A’dan şikayetçi oldu. Şikayet üzerine akşam saatlerinde öğretmen Ö.A’nın evine giden polis ekipleri Rehber Öğretmeni Ö.A’yı gözaltına aldı. Önce Burhaniye Devlet Hastanesine götürülen tacizci öğretmen, ifadesi alındıktan sonra mahkemeye sevk edildi. Burhaniye Adliyesinde savcılık soruşturması sonucu tacizci öğretmen tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bahçelievler İlkokulunda Rehber öğretmeni Ö.A’nın benzer suçtan süren bir davasının da olduğu öğrenildi.

İŞTE EYLEM DUYURUSU

- Gaziantep Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7884765/bir-taciz-iddiasi-daha-ogretmen-tutuklandikadinlar-eylem-yapacak