Küçük Kızlara Uyuşturucu Verip Tecavüz Ettiler...

Yetiştirme yurdundan kaçan 14 yaşındaki F.Y. ile 16 yaşındaki M.A.'ya uyuşturucu verip tecavüz ettiği ileri sürülen iki kişinin de aralarında bulunduğu toplam 4 kişi gözaltına alındı.


Şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Aydın’da yetiştirme yurdunda kalan F.Y. ile M.A., geçen 30 Eylül’de yurttan kaçtı. Haklarında kayıp başvurusunda bulunulan yaşlı küçük iki kız bir süre sonra yurda döndü.

Nerede oldukları sorulan kızlardan F.Y., daha önceden tanıştıkları 31 yaşındaki S.T. ve 28 yaşındaki M.D. ile buluştuklarını, ilk olarak iki kişinin arkadaşları olan 25 yaşındaki H.T.’nin evine, ardından da 29 yaşındaki H.Ö.’nün evine gittiklerini, burada uyuşturucu kullanıp kendilerinden geçince tecavüze uğradıklarını öne sürdü.

Diğer kız M.A. ise, F.Y.’nin anlattıklarının doğru olduğunu, ancak kendi rızasıyla ilişkiye girdiğini dile getirdi. Bunun üzerine yurt görevlileri durumu polise bildirdi. Dört gün boyunca uyuşturucu kullanıp tecavüze uğradığını iddia eden F.Y. ile M.A.’nın ifadeleri doğrultusunda çalışma başlatan polis, S.T., M.D., H.T. ve H.Ö.’yü yakaladı.

- Gaziantep Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7883878/kucuk-kizlara-uyusturucu-verip-tecavuz-ettiler