Yeni Kabinede Abdülhamit Gül Yok. Maliye ve Hazine Bakanı ise Gaziantepli

Son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinede revizyon yapacağına dair iddialar dolaşmaya devam ediyor. Sosyal medyada dolaşan, ancak, listede Gaziantepli Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yer almıyor. Buna karşın Maliye ve Hazine Bakanlığında bir Gaziantepli görülüyor. O isim, halen İş Bankası genel Müdürü olan Adnan Bali

Siyaset kulislerinde tartışılan iddiaların ardından sosyal medyada ve WhatsApp gruplarında da yeni kabineye ait olduğu iddia edilen bir liste dolaşmaya başladı.

İddiaya göre Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Berat Albayrak’ın ise Dışişleri Bakanı olması bekleniyordu. Listeye göre Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın yerine ise İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin isminin konuşulduğunu aktarıldı.

Odatv, listede Erdoğan’ın imzası varmış gibi dolaştırılan isimleri Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına sordu. Edinilen bilgilere göre listenin gerçek olmadığı aktarıldı.

“Yalan” olduğu belirtilen listenin kim ya da kimlerin dolaşıma soktuğu ise merak konusu oldu.

İşte o liste:

- Gaziantep Haberler, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7879743/yeni-kabinede-abdulhamit-gul-yok-maliye-ve-hazine-bakani-ise-gaziantepli