Zırhlı Araç Çarparak Öldürmüştü

Şırnak'ta zırhlı aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden 7 yaşındaki Miraç Miroğlu'nun ailesi, zırhlı aracı kullanan polis hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı Turgut Özal Mahallesi’nde iki gün önce bisikletiyle evinin yakınında oynayan 7 yaşındaki Miraç Miroğlu zırhlı aracın çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Miraç Miroğlu'nun yaşamını yitirmesine ilişkin aralarında Diyarbakır, Van, Urfa ve Şırnak barolarının da olduğu 14 baro dün ortak açıklama yayımlamıştı. Barolar, etkin ve adil bir soruşturmasının yürütülmesini istemişti.

Mihraç Miroğlu, ilkokul ikinci sınıf öğrencisiydi. Kitap okumayı seviyor, öğretmen olmak istiyordu. En büyük tutkusu ise Galatasaray’dı. Miroğlu'nun ardından geriye Galatasaray forması ile çekilmiş fotoğrafı kaldı.

GALATASARAY SAHİP ÇIKACAK MI

Süper Lig’de Pazartesi günü Galatasaray Trabzonspor'a konuk olacak.

Peki, Galatasaray, minik taraftarına sahip çıkacak mı?

Mesela, Miroğlu'nun geride kalan bu fotoğrafına tribünde yer vermeyi düşünecek mi? Galatasaraylı yöneticiler ve sarı kırmızılı renklere gönül vermiş taraftarlar, küçük hayranlarının fotoğrafını tribünlere asacak mı?

Galatasaray daha önce bunu yapmıştı ve bu hareketiyle de büyük takdir toplamıştı.

8 Temmuz 2018’de Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde meydana gelen tren faciasında hayatını kaybeden Oğuz Arda Sel de sıkı bir Galatasaray taraftarıydı. Öyle ki, minik Arda, ailesine ve arkadaşlarına "Bir gün Galatasaray'da ve sonra da Barselona'da futbolcu olacağım" diyordu.

Galatasaray, bir karşılaşmadan önce, skorbordlarda Oğuz Arda Sel'in Galatasaray formasıyla çektirdiği fotoğraf ile "Seni unutmayacağız" yazısına yer vermiş, herkesi duygulandırmıştı. Yine, Sel için videolar yayımlamış, “O hep 9 yaşında” demişti.

Kısacası, Galatasaray, bu hareketleriyle bilinen bir spor kulübü...

Şimdi sırada başka bir minik taraftar var. Tıpkı Oğuz Arda Sel gibi o da Galatasaray aşığı...

Bakalım...

Sarı kırmızılı kulüp, bu renklere gönül vermiş olan minik taraftarına sahip çıkıp, yine gönülleri kazanacak mı?

Bir kez daha Galatasaray, yapacağı jestle taraflı tarafsız herkesin takdirini toplayacak mı?

Bekleyip göreceğiz...

- Gaziantep Haberler, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7879302/zirhli-arac-carparak-oldurmustu