KOBANE VE ABD...

Haydar Doğan
Haydar Doğan

Işid Çeteleri ile Öso Çeteleri şimdiye kadar kaç insan katlettiler ?

Düşünseniz de cevabını veremezsiniz !

Bilen yok.

Sayı bile verilmeyen bir bölgede "Zafer Sarhoşu" olmak için ya kör olmak lazım, ya da düşünceyi tatile yollamış olmak lazım.

Süleyman Şah Türbesi için "4 Adam, 8 Füze" yollama kararı alan bir faşist rejimin neden Kobane için böyle bir karar almadığını sorgulamayan beyin daha çok "zafer" elde eder.

ABD'nin kendi yarattığı Işid ile Türkiye'nin yarattığı ÖSO çeteleri Irak, Suriye ve Türkiye'de sayısı belli olmayacak kadar insan katlettiler. ÖSO çetelerine gerekli yardımları yapması için T.C.İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından Hatay Valiliğine gönderilen "Gizli" ibareli kripto herkes tarafından sosyal medyada okundu, paylaşıldı. Bu bilinen bir gizliliktir.

Aynı zamanda bu çetelere Başbakan Tayyip tarafından MİT aracılığı ile gönderildiği iddia edilen silah yüklü tırlar, otobüsler ve trenler de görsel medyaya yansıyanlardır.
Bu çeteleri kimlerin beslediği, yarattığı aleni bir şekilde bilinenlerdir.

Alevi halkına ikinci Kerbelâ Katliamı2nı yaşatanlar, Hatay'ı kendilerine üs kuran bu ÖSO çeteleri iken ve bunlar ÖSO Çetebaşları tarafından bizzat dile getirilir iken, bunun yanında AKP'li bazı Bakanların ve Bilal Erdoğan'ın ÖSO ve El-Kaide çeteleri ile boy boy fotoğrafları medyada boy gösterir iken, Tayyip ve Mit Başkanı Hakan Fidan'ın El-Kaide'nin bilinen kasası El Kadı ile gizli görüşmesi ortada iken, Kobane bölgesinde bir zafer elde edildiğini göstermek, halkların ABD emperyalizmine karşı beslediği kin ve nefreti ABD emperyalizminin kurtarıcı gibi gösterilmesinden başka bir açıklaması olamaz.

"Terör çetelerini kuran ben, sizi kurtaracak olan da benim" ABD nezdinde Kobane'de yaşanılandır.

Kobane için geçiş yolu açılmasını isteyen Kürt Hareketi, AKP'nin olumsuz tavrına karşı halkı meydanlara çağırarak "gerektiğinde halkı sokağa çıkarırız" şeklinde boy gösterdi 6-7 Ekim tarihlerinde. İktidarın kanla bastırdığı ayaklanmada 42 insan ülkenin çeşitli şehirlerinde katledildi. HDP'nin çağrısına bütün Kürt illerinden ve büyük metropollerden destek geldi. Bir anda Kobane için sokaklara inen insanlar AKP İktidarının katlettiği insanlarını alarak evlerine çekildiler. N'oldu da sokaklar boşaltıldı ? Kim emir verdi ?

Bu konu hakkında bir açıklama yapmayan HDP yönetimi sadece katliamlara değinerek, AKP'nin katliam yaptığını dile getirmekle yetindi.
Bu noktada İmralı'nın "geri çekin" taliamatı olduğu açıkça gözüküyor.

ABD Emperyalizmi, Irak ve diğer ülke işgallerinde yaptığı katliamlarla kendi insanlarında bile bir itibar kaybına girmiştir. Bunu bizzat kendi yetkilileri dile getiriyorken, yarattığı Işid çeteleri üzerinden itibar kazanmaya çalışmaları Kobane'ye destek vermeleri ile sağlanılmaya çalışılmıştır.

Emperyalizmin bölgedeki oyunu Kürt Hareketi tarafından "Bıji Serok Obama" ile olumlu karşılanmıştır.

Öyle bir noktaya gelindi ki, Işid, kendiliğinden oluşan bir grup, ABD'de onu bitirmeye çalışan YPG güçlerine destek veren kurtarıcı oldu.


Tarihin hiç bir yerinde ABD'nin karşılıksız destek verdiği görülmemiştir.

Çünkü emperyalizmin varlığına terstir bu.

Evet, Kobane'de neler oluyor?

Bilen Var mı?

.

- Gaziantep Haberler, Haydar Doğan tarafından kaleme alındı
https://www.gaziantephaberler.com/makale/7874718/haydar-dogan/kobane-ve-abd