Gaziantep'te Kültür Atölyesi Projesi

Devlet Planlama Teşkilatının finanse ettiği SODES 'Kültür atölyesi' kapsamında ünlü gitar virtüözü Hasan Cihat Örter, Gaziantep'te katılacağı söyleşinin ardından konser verecek.
17 Aralık Perşembe günü saat 14:00'da Atatürk Kültür Merkezi'nde ilk ve orta öğretim öğrencilerine kültür, sanat ve müzik ekseninde bir söyleşide yapacak olan Hasan Cihat Örter aynı akşam 19:00'da ise yine aynı mekanda halka açık konser verecek. 'Kültür atölyesi' projesinin yürütücüsü Dr. Abdüllatif Çeviker 'Kültür atölyesi' faaliyetlerine devam ettiklerini belirterek, "Gençlerin kültürel ve sanatsal faaliyetlere İslam geleneğinde olduğu gibi 'bilen', 'öğrenen' ya da en azından 'seven' düzeyinde
katılmasının çağdaş medeniyete önemli katkıların sağlanması için gerekli olduğu. Bu gereklilikten harekete geçen Kültür atölyesi projesi, kendi bestelerinin aranjörlüğünü yapan ve daha ziyade gitarist olarak bilinmesine rağmen diğer birçok enstrümanı da virtüöz düzeyinde çalabilen Hasan Cihat Örter'in Gaziantepli ilk ve orta öğretim öğrencileri ile buluşması çok önemlidir" dedi.

- Gaziantep Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantephaberler.com/haber/7873039/gaziantepte-kultur-atolyesi-projesi