‘ Bu Fotoğraf Gaziantep’te Çekildi’ Haberimizin ‘ Açılım

Değerli okurlarımız… Geçen hafta www.gaziantephaberler.com sitemizde; Bu fotoğraf Gaziantep’te çekildi ‘ başlıklı yorumsuz bir haber kullanmıştık.

Fotoğrafta, bir mağazada küçük çocuklara Kuran-ı Kerim dağıtıldığını belirtmiştik.

Okunma sayısı hayli yüksek olan bu ‘ Yorumsuz’ haberimize gelen okur ‘ Yorumları’ndan üçünü aynen aktarıyorum…

‘baytara

yorum yapan 2 arkadaş; size gayet normal, hatta olması gerekiyormuş gibi geliyor, 1970 lerdeki iran halkıda sizin gibi düşünmüştü emin olun, şeriat ın ayak seslerini anlamamışlardı, aynı gafleti gösteriyorsunuz emin olun.

Selahattin_27

Ben de mi bir tuhaflık var yoksa bunu haber diye yapan arkadaşta mı? İncil dağıtsaydı herhalde büyük bir marifetmiş gibi övünerek yazardınız. Ama iş İslamiyet olunca bu fotoğraf Gaziantep te çekildi (başka din mensubu şehirmiş gibi) yorumsuz dersiniz. Şu mübarek Ramazan ayının başlangıcında yaptığınız işe mi Allah'ınızı severseniz.

şemoo

ne var bunda her şeyi bu kadar abartıyorsunuz ‘

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Şimdi gelelim konunun özüne:

Türkiye’nin başında iki bela var. Birincisi Bölücülük 2.si yıkıcılık.

İşte bu yıkıcılar, kutsal dinimizi kullanarak küçücük beyinlere bir şeyler enjekte edip ülkemizin değerlerini yıkmaya çalışıyorlar ve bunda da şimdilik kısmen başarılı olmuş gözüküyorlar.

Bunların başında kim var?

Elbette salya-sümük ağlayan ve uzun süredir Amerika’da oturan, oradan emirler yağdırarak devletin tüm kurumlarında ‘ F’ tipi örgütlenmeyi gerçekleştiren Fetokopi, Yani Fettullah denen zat.

Bu Fettullah’ın öncüsü kim?,

Elbette Said-i Nursi…

Peki bu Said-i Nursi, Mustafa Kemal için ne demiştir biliyor musunuz?

Lütfen dikkatlice okuyunuz:

“Said–i Nursi bir çok lahikasında Atatürk’e “Deccal” diye hakaret ediyordu.

Deccal, İslami literatürde en ağır hakaret sayılan ifadelerden biridir. Deccal; yalan söyleyen, aldatan, karıştıran kişi anlamına gelir. Deccalin ortaya çıkması kıyamet alametlerinden biri olarak da görülmüştür.

Deccal konusunda tarih boyunca ortaya atılan iddiaları gündeme getirecek değiliz. Ancak Said–i Nursi’nin şu satırlarını okuduğunuzda Deccal denilince kimin kastedildiğini çok iyi anlamış olacağız.

“Ben bir manevi alemde, İslam Deccalini gördüm. Yalnız bir tek gözünde teshirce bir manyetizma gözümle müşahade ettim ve onu bütün bir münkir bildim. İşte bu inkarı mutlaktan çıkan bir cüret ve cesaretle mukaddesata hücum eder.(...) Fakat kahraman ve mücahit ordunun ve dindar milletin ruhundaki nur–u iman ve Kur’an ışığıyla hakikat–i hal–i göreceği ve o kumandanın çok dehşetli tahribatını tamire çalışacağı rivayetlerden anlaşılıyor.”

(Şualar458–459,Siracun Nur 247)

Saidi Nursi, başlangıçta şifreli olarak işaret ettiği Deccal’in kim olduğunu daha sonra şöyle anlatıyor:

“Ölmüş gitmiş dünyadan ve hükümetten alakası kesilmiş bir adam hakkında otuz sene evvel bir Hadis–i Şerif’in ihbariyle Kur’an’a zararlı bir adam çıkacak demiştim.Sonra Mustafa Kemal’in o adam olduğunu zaman gösterdi.

(Emirdağ Lahikası I/278,Yirmiyedinci mektuptan Sabık Reis–i Cumhur’a ve üç makama gönderilen istida)Saidi Nursi, Mustafa Kemal’e yönelik Deccal suçlamasında daha da ileri giderek şunları yazar:

“...Lozan Muahedesinde söz veren ve pek şiddetli ve dehşetli hücumlarına rağmen hiçbir hakiki Müslüman Türk’ü Protestan yapamayan ve Millet–i İslam için pek zararlı olduğunu ef’aliyle ispat eden ve Hadis– Şerif’in haber verdiği o müthiş şahıs kendisi olduğunu(yani Deccal, y.n) hayat ve mematiyle gösteren Mustafa Kemal’e bir mahrem eserde ‘din yıkıcı Süfyan’ dediğimizi (...)”

(Emirdağ Lahikası I,50–51;Yirmiyedinci Mektuptan Mahkeme–i Kübra’ya Şekva ve Müdafaatın Bir Haşiyesi olan Parçanın Hülasasıdır, Ayrıca Müdafaalar, 226–227) “

Şimdi öğrendiniz mi Fettullah’ın amacının ne olduğunu?

İşte o küçücük çocuklara bu yolla Mustafa Kemal Düşmanlığı aşılanıyor.

Gelelim yorum yapan okurlarımıza…

Biz, elbette kutsal dinimizin herkes tarafından öğrenilmesini isteriz.

Ancak, şu ana kadar 2 milyon Müslüman’ın öldürüldüğü Irak ve Afganistan için bir gün olsun “ Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi” demeyenlerin yazımıza karşı çıkma hakları olduğuna inanmıyorum.

Yüce Peygamberimiz , Ebu Süfyan ve karısı Hindu ile savaşırken Mekke ve Medine’nin zenginleri de karşısında yer almıştı.

Şimdi Türkiye’deki zenginler niçin Fettullah’ın yanında yer alıyordur dersiniz?

Eğer Yüce Peygamberimiz bugün yaşamış olsaydı; Amerika ile işbirliği mi yapar yoksa onlarla savaşır mıydı?

Elbette mazlumların yanında yer alacağı için savaşırdı.

Fettullah ve Recep Tayyip, Amerika ile savaşıyor mu yoksa işbirliği mi yapıyor? Bir düşünsenize!

Salahattin 27 rumuzuyla yorum yapan okurumuz Ramazan Ayı’ndan bahsediyor.

Yakında göreceksiniz… Açlıktan iman tahtası gevremiş yoksul halk, dağıtılacak olan bir kilo pirinç ya da bulgur için neler yaşayacak neler.

Yoksulluğun ortadan kalkması işine yaramayacak olanlar “ Ramazan Gösterisinde boy göstereceklerdir.

Hem de Peygamberimizin “ Komşusu açken kendisi tok yatan Bizden değildir” sözünü unutarak.

Sahi siz bizden misiniz?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Atilla Karaduman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Haberler editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Haberler değil haberi geçen ajanstır.