İnsanın Kanını Donduran Yazı. Lütfen Dikkatli Okuyunuz

ADAMIN BİR DE İSMİNE VE SOYADINA BAK. MEYDANI BOŞ BIRAKIRSAN BÖYLE OLUR.

Gönderenin Notu: Yazıyı okurken küçük dilinize hakim olun..

Ohha diyebilirsiniz ama asla küçümsemeyin..

Bu yazar efendi bu yazıyı boşuna yazmadı..

Nihai plan budur..

Benim yaptığım gibi lütfen kaynağı verilen linki de kontrol eder misiniz ?

Teşekkürler...

******

Son yıllarda; “ Atatürk Cumhuriyeti’ni çökertmek isteyen emperyalistler, kendileri acısından en büyük engel gördükleri Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sistematik olarak saldırıyor” ana fikrini taşıyan kaç iletiyi okumuş ve hatta belki de onaylayarak dolaşıma sokmuşsunuzdur. Peki, bu endişeyi paylaşıyor olmakla birlikte, Atatürk Cumhuriyeti’nin güvencesi TSK’ne karsı nasıl bir ‘çare’ (!) düşünüldüğünü de hiç aklınızdan geçirdiniz mi?

Simdi sıkı durun, serinkanlılığınızı kaybetmeden, ama “bırak bu meczup zırvalarını” gibi ihanete eşdeğer bir duyarsızlık göstermeden, ana hatlarını vereceğimiz yaklaşıma kulak verin. Çünkü bu seferki "meczubumuz", aşağıda öğreneceğiniz üzere, sıradan biri değil.

Durum değerlendirmesinin ve önerisinin özü şu:

- Türk askeri kahramandır ama, keramet “ordu ”da değildir. Geçmişte Sipahi Ordusu, Yeniçeri Ordusu, Nizam-i Cedit Ordusu, Ashakir-i Mansure-i Muhammediye gibi ordularımız olmuştur ve simdi de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) vardır. Bize lazım ve uygun olanın illâ TSK olduğu gibi bir şart yoktur.

- Bir ordu fesat ve fitne yuvasına dönüştüyse, yarardan çok zarar verir hale geldiyse, ortadan kaldırılıp yenisinin kurulması gerekir.

- "Engerek 10" sureci ve özellikle de ortaya çıkan son ıslak imzalı belge kesinkes ortaya koymuştur ki, TSK artık iflâh olmaz bir fesat ve fitne yuvasıdır. Söz konusu belge nedeniyle, milletine karsı fesat ve fitneye karstiği alenen ortaya çıkmış olan 1. Ordu Komutanı Hasan İğsiz basta olmak üzere bazı subayların tasfiyesi ve hatta Genelkurmay Başkanı Başbuğ'un istifası dahi çare değildir. TSK topyekun ortadan kaldırılmalıdır.

Simdi TSK ortadan kal dirilip hangi ordunun ve de nasıl kurulacağına bakalım ki, yaklaşım daha da netleşsin.

- Bize lazım olan Nizam-i Cedit’tir !! TSK ortadan kaldırılıp Nizam-i Cedit kurulmalıdir.

- Nizam-i Cedit’ in nasıl kurulduğu da tarihî kayıtlardan bellidir. (Bunun nasıl yapıldığını biliyoruz değil mi? Yeniçerilere karsı günlerce sürek avına çıkılmış, yakalanalar tek tek kılıçtan geçirilmiş, kaçıp bir araya kümelenenler top ateşiyle havaya uçurulmuştur. Bununla da yetinilmemiş, Yeniçeri Ordusu’nun manevî önderi ve en büyük destekçileri kabul edilen Bektaşiler de tek tek boğazlanmış, onlara ait mezar tasları dahi tahrip edilmiş ve hatta sazları bile idam edilmiştir).

Bu olay tarihimize "vaka-yi hayriyye" (hayırlı olay) olarak geçmiştir. Simdi de böyle “hayırlı” bir olaya ihtiyacımız olduğu öngörülüyor…

- Yeniçeri ordusundaki fitnenin simge ismi Kabakçı Mustafa'dır. Ona ne reva görüldüğü biliniyor. TSK bağlamında ise, günümüzün Kabakçı Mustafa'ları örneğin Doğu Perinsek, Yalçın Küçük, Ergenekon sanıkları, Abdullah Öcalan, Deniz Baykal, Canan Arıtman ve benzerleridir. Dolayısıyla onlar da Kabakçı Mustafa'nın akıbetini hak etmişlerdir.

Hani gözlerinize inanama gibi bir durum nedeniyle yanlış anlama olmasın diye öneriyi bir kez daha özetleyelim:

"Özetle TSK ve basta onun safında yer alanlar olmak üzere Türkiye'de birileri ortadan kaldırılmalıdır. Bu, bir dirençle karşılaşmadan olamayacağına göre, aynen Yeniçeri ordusunun ve Bektaşilerin ortadan kaldırılışında olduğu gibi, kafalarını tek tek kesmek, topa tutup topluca öldürmek, geçmişlerine ait mezarlarını bile tahrip etmek, kültürlerine ait cansız simgeleri (neden olmasın, örneğin Atatürk büstlerini) bile ipe çekmek…"

Nasıl?

Aklınıza; “Koskoca bir orduyu ve taraftarlarını tek tek keserek ortadan kaldırmayı öngören bu ‘güzel projeyi öngören, acaba bu işi yapmak için neye bel bağlamış?” sorusu gelebilir. Öneri sahibi onun yanıtını vermemiş. Şimdilik vermemiş. Ama mensubiyeti, bu konuda bir fikir verebilir.

· O, Abdullah Çatlı'nın arkadaşı olan unlu bir ülkücü eskisi...

· O, Özal döneminde ortaya çıktığı dillendirilen “TSK’ya karşı Emniyet’i güçlendirme” yaklaşımının önde gelen takipçisi olarak da ünlenmiş Tansu Çiller'in özel danışmanı...

· O, TSK’ya karsı Emniyet içerisinde güçlü bir odak oluşturduğu konuşulan Fethullahın "Zaman" Gazetesi’nde köşe yazarı...

· O, maalesef, Gazi Üniversitesinde profesör...

· O, AKP İstanbul Milletvekili Özlem Piltanoglu Türköne'nin kocası !...

· O, yandaş medyanın bize sabah akşam büyük kanaat önderi olarak dayattığı Mumtaz'er Turkone...

… ve yukarıda anahtarlarını özetlediğimiz öneriyi, tam da Cumhuriyet’in yıldönümü olan 29 Ekim 2009 günü "Zaman" ceridesinde yazmış bulunuyor...

Gerçi aymak açısından gerekmiyordu ama, olup bitenler hakkında halâ bir tereddüttü olanlar varsa onlar da artık görmeliler ki, varılan nokta budur.

Son bir not:

Öneriyi gördünüz. Takdir edersiniz ki, üzerinde korkunç gürültüler koparılan “irtica ile mücadele belgesinden çok daha vahim. Ve zaten, o tantananın hangi planın parçası olarak kopartıldığını da açıklayacak mahiyette.

Önerinin sahibi, mensubiyeti, bağlantıları belli. Üstelik de önerisini, 70 milyonun gözü önünde ve “yaş mıdır, kuru mudur” tartışması gerektirmeyecek şekilde alenen imzalamış. Şimdi izleyin bakalım; anayasal bir kuruluş olan TSK’yi ve ona sahip çıkabilecekleri ortadan kaldırma adına icabında binleri, on binleri, yüzbinleri, milyonları toplu olarak yok etme önerisi, kamuoyumuzda yankı yapacak mi, ne kadar yapacak, medya üzerinde ne kadar duracak, savcılar harekete geçecek mi, TSK nasıl bir tepki gösterecek?

Siz tahminlerinizi yapın ki, sonra sonuçlarla karşılaştırıp bir değerlendirme gerçekleştirebilesiniz. Hala gerekiyorsa tabii...

_________________

M. Türköne’nin söz konusu yazısı:

http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazarno=908977

(Sizden gelenler)

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Atilla Karaduman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Haberler editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Haberler değil haberi geçen ajanstır.