Abdurrahman Dilipak'ı gizliden gizliye saran Mehdi korkusu...

Geçen gün Abdurrahman Dilipak yazdığı yazısında “şunu unutmayın, kurtarıcı yok” diye bağırıyor. Anladığım kadarıyla onu da Hz. Mehdi korkusu gizliden gizliye sarmış. Bakın Abdurrahman Dilipak ısrarla “kurtarıcı yok” diye savunurken peygamberimiz yüzlerce hadisle Hz. Mehdi’nin ahir zamanda (yaşadığımız bu dönemde) zuhur edeceğini ve mutlaka ona tabii olunmasını gerektiğini bildiriyor:


"Eğer dünyanın zevalına bir gün kalsa, Allah muhakkak o günü uzatır da ehli beytimden adı adıma, babasının adı da babamın adına muvafık olan bir adam gönderir. Zülumle dolu olan yeryüzünü adalet ve huzurla doldurur." 1

"Size Horasan tarafından siyah bayraklı (ordu) zuhur edecek, karda sürünerek dahi olsa onlara katılın. Çünkü O, Allah'ın halifesi Mehdidir." 2

Abdurrahman Dilipak yine yazısında “sanki yakın bir gelecekte bir Mehdi fitnesi bizi bekliyor gibi” diyor. Öncelikle Hz. Mehdi tüm dünya için fitne değil çok büyük bir müjdedir. Tüm insanlığı içine düştüğü sevgisizlikten, sefillikten, çaresizlikten, Deccal’in fitnesinden kurtaracak olan kişi Hz. Mehdi’dir. Tüm insanlığı kıyametten önce son kez İslam’a döndürecek olan da Hz. Mehdi’dir. Hz. Mehdi için fitne demek vicdansızlıktır, hadislerin inkârıdır. Bakın ne diyor peygamberimiz:

Yeryüzü zulüm ve düşmanlıkla dolduktan sonra, mutlaka benim Ehli Beytim'den birisi çıkar. Ve nasıl daha önce zulüm ve düşmanlıkla doluysa, O dünyayı adaletle doldurur. 3

Onun adaleti her yeri kaplayacak ve insanlar arasında Hz. Peygamberin sünnet-i seniyyesi ile muamele edecektir. 4

Yine Dilipak yazısında Yahudilerin “Meşiyah” beklentisi var, Hristiyanlar da Mesih beklerler. Müslümanlar arasında da “hem Mesih, hem Mehdi ve hem de Deccal beklentisi var” demiş. Evet doğru. Hem Müslümanlar, hem Yahudiler, hem de Hristiyanlar yüzyıllardır bu büyük kurtarıcıyı bekliyorlar. Hz. İsa bu yüzyılda tekrar yeryüzüne inecek ve Hz. Mehdi’ye tabi olacak. İkisi birlikte tüm dünyayı tekrar hak din olan İslam’a döndürecekler.


Yine Dilipak yazısında Sahi Cemaatin Kanaat önderi, Alevi-Sünni Cami Cemevi birlikteliğini savunuyor da, bu Mehdi meselesini nasıl çözmeyi düşünüyor” diyor. Dilipak Hz. Mehdi’nin hiçbir mezhebe bağlı olmayacağını ve mezhepleri kaldıracağını da sanırım bilmiyor:


... (Mehdi) Dini, Peygamber (sav)'in zamanında olduğu gibi aynen uygulayacak. YERYÜZÜNDE MEZHEPLERİ KALDIRACAK. Halis hakiki dinden BAŞKA HİÇBİR MEZHEP KALMAYACAK. 5
Yüzyılımızın en büyük Nakşibendi âlimlerinden biri olan Hüseyin Hilmi Işık da, Saadet-i Ebediye adlı eserinde Hz. Mehdi’nin bu özelliğini şöyle haber veriyor:

HAZRET-İ MEHDİ, AHİR ZAMANDA DÜNYAYA GELECEKTİR. Resullulah Efendimizin (sav) soyundan olacaktır. İsa Aleyhisselam'la buluşacak, MEZHEPLERİ KALDIRACAK, YALNIZ ONUN MEZHEBİ KALACAK. 6


Yine ne diyor Abdurrahman Dilipak yazısında: Kaç tane cemaat var, kendi şeyhini Mehdi makamına yükselten”. Bu iddiaya da şöyle cevap verelim. Cemaatlerin kendi şeylerini Mehdi makamına yükseltmesi önemli değildir. Allah’ın seçtiği kişi Mehdi olacaktır. Hz. Mehdi Allah tarafından kaderde belirlenmiş mübarek bir insandır. Sahte Mehdilerin çıkması Allah tarafından belirlenen Hz. Mehdi’nin çıkışının alametlerinden biridir:

Her biri Allah’ın Resulü olduğunu iddia eden otuza yakın yalancı gönderilmedikçe kıyamet kopmayacaktır.7

Abdurrahman Dilipak’ın bilmesi gereken bir gerçek şu: Sahte Mehdi olarak ortaya çıkan kişilerin Hz. Mehdi olmadığı hemen anlaşılır. Çünkü söylediğim gibi öncelikle gerçek Mehdi, “ben Mehdi’yim” diye ortaya çıkmaz, Mehdilik iddiasında bulunmaz. Bu Hz. Mehdi’nin özelliklerinden biridir. Bu önemli bir kriterdir. Dolayısıyla “ben Mehdi’yim” diye ortaya çıkan birinin gerçek Mehdi olmadığı öncelikle buradan anlaşılır.

Ahir zamanda sahte Mehdilerin çıkacağını zaten biliyoruz, aşağıdaki videodan seyredebilirsiniz:
http://www.youtube.com/watch?v=xMyF53AYiDo
Abdurrahman Dilipak yine yazısında Amerika, İsrail ve İngiltere’nin eş zamanlı iki Mehdi’yi ortaya sürebileceğinden bahsediyor. Bu sözleri de Amerika’yı, İsrail’i ve İngiltere’yi ne kadar gözünde büyüttüğünü gösteriyor. Hz. Mehdi’yi zuhur ettirecek olan Allah’tır. Bu ülkeler de onun için de yaşayan insanlar da hepsi Allah’ın kontrolündedir. Hz. Mehdi tüm dünyaya hâkim olmak üzere gönderilecektir.


Dilipak yazısında “Amerika, İsrail ve İngiltere’nin ortaya çıkaracağı Mehdiler, İkisi de siyah sarıklı, Peygamber soyundan geldiğini söylüyor, bülbül gibi Arapça konuşuyor, ayetleri ve hadisleri ezbere sıralayabiliyorlar” diyor. Burada da Dilipak’ın Hz. Mehdi konusunda cehaletini görüyoruz. Oysa peygamberimiz Hz. Mehdi’nin ümmi olacağını ve Arapça bilmeyeceğini hadislerde şöyle bildiriyor:
“Buna hak kazanan, ceddine (yani Muhammed Aleyhisselam’a) çok benzeyen bir kimsedir. O (HZ. MEHDİ )ARAPÇA’YI PEK İYİ KONUŞAMAZ, FAKAT AHLAKI HUSUSUNDA ONDAN FARKLI DA OLMAZ. O (HZ. MEHDİ), ORTA BOYLU ERLERDENDİR. MÜLKÜN DÖNEMİ ONUNLA BİTER VE VELAYET ONUNLA HATME ERER. Onun (HZ. MEHDİ (A.S.)’NİN), ismi ‘Diri’ olan bir yardımcısı vardır. Aslı ruhani, görünüşü insanidir.” 8

Peygamberimiz yüzlerce hadisle Hz. Mehdi’yi anlatıp, karda sürünerek dahi olsa ona bağlanın derken Abdurrahman Dilipak hazret, ümmet-i Muhammed’e “Hz. Mehdi’yi bekleyip kafanızı kiraya vermeyin” diye buyuruyor. Yine aynı hazret bakın yüzlerce şehidimizin katili olan Öcalan için “Abdullah Öcalan bebek katili filan değil, aileden biri” deme cesaretini kendinde bulabiliyor:
http://www.youtube.com/watch?v=bSa0_0jNeM8

Son olarak şunu söylemek istiyorum, görünen o ki birçok kişide olduğu gibi, Abdurrahman Dilipak’ı da Hz. Mehdi korkusu derinden derine sarmaya başlamış. Hiç merak etmesin. Hz. Mehdi’yi gönderen Allah, halkın onu tanımasını da, büyük bir sevgiyle onun etrafında toplanmasını da sağlayacaktır. Kendi çıkarları uğruna Hz. Mehdi’nin çıkışını gizleyenler, ona tabii olunmasını engellemeye çalışanlar asla başarılı olamayacaktır. İnsanların kalbi Allah’ın elindedir. Tüm kâinatı yöneten bu büyük güç tüm insanlığı da Hz. Mehdi’nin yanında toplamaya güç yetirir. Bu mübarek insan da Allah’tan aldığı güç ile İslam’ son kez tüm dünyaya hâkim edecektir. Bu aşamada Hz. Mehdi’ye biat etmeyenler, onun zuhurunu gizleyenler de çok büyük utanç içinde kalacaklardır.
İNSANLAR, BAL ARILARININ BEYLERİ ETRAFINDA TOPLANMASI GİBİ, HZ. MEHDİ’NİN ÇEVRESİNDE TOPLANIRLAR.Daha önce zulümle dolu olan dünyayı, adaletle doldurur. Adaleti o denli olur ki, UYKUDA OLAN BİR KİMSE DAHİ UYANDIRILMAZ V E BİR DAMLA KAN BİLE AKITILMAZ.Dünya, adeta asr-ı saadet devrine geri döner. (El Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, sf. 29 ve 48)
Kaynaklar:
1. (Hadîs-i Şerîf, REH No: 4436) (Hadîs-i Şerif, REH No: 2946, 6301; İmam-ı Şa'râni)
2. (Hadîs-i Şerîf, REH No: 3707) (İmam-ı Şa'râni "Ölüm-Kıyamet-Ahiret", Hadîs No: 806, sa)
3. (Kitab-ül Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, sf. 11)
4. (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, sf. 20)
5. (Muhammed B. Resul El Hüseyin El Berzenci, Kıyamet Alametleri, s. 186-187)
6. (H. Hilmi Işık, Saadet-i Ebediye, s. 35)
7. (Tirmizi, Fiten 43; Ebu Davud, Melahim 16 )
8. (El-Cevabü’l-Müstakim amma Seele anhü et-Türmizi el-Hakim, Bayezid, no: 3750, 242b yaprağı)(Nurun Ala Nur Kalblerin Anahtarı Allah-u Teala’nın Buyurduğu, Resulullah Aleyhisselam’ın Duyurduğu KIYAMET Ve ALAMETLERİ ÖMER ÖNGÜT / Hakikat Yayıncılık Sayfa: 288)

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Erkan Arkut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Haberler editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Haberler değil haberi geçen ajanstır.