YENİ ORTAÇAĞ

Emrah AKGÜN

YENİ ORTAÇAĞ

Tarihin kırılma anındayız. Tarihin kırıldığı sürece tanıklık ediyoruz.


Tarih bundan öncesi ve sonrası olarak ikiye ayrılacak.


Hayattaki ağırlığını bilmeyen, yaşadığı coğrafyanın dünya üzerindeki önemini bilmeyen bizlerin yüzüne çarpacak büyük şok dalgaları yakındır.


Şam’a düşecek ilk emperyalist füzeden sonra, bu topraklarda geriye dönüşü çok zor karanlık bir çağa girilecektir.


Herkes bu füzelerin fiziki etkilerinden bahsediyor, oysa esas mesele psikolojik etkisidir.


Ezilen uluslar, artık acıyı ezen ulusların sokaklarına yaymayı masaya koyacaklardır. Emperyalistlerin kendi güvenli evlerinden yolladıkları kan ve gözyaşının bir karşılığı olacaktır.


“Benim param senin canın” dönemi bitecek ve “cana can” dönemi tüm dünyayı saracaktır.


Bundan önce dünyada yaşanan terör dalgaları, emperyalizmin ‘kendin pişir kendin ye’ dönemiydi. Bundan sonraki dönem kimin pişirdiği, kimin yediği birbirine girmiş bir dönem olacaktır.


Devlet yönetmek ciddi bir iştir. Peygamberin kıyamet alametlerinde geçer “nerden geldiği belli olmayan deve çobanları ülke yönetecek, çok zengin olacak” diye.


Tüm dünyanın savaştığı bir dönemde, tüm baskılara ve çelişkilere rağmen ülkeyi savaşa sokmamayı başaran İsmet İnönü gibi bir liderden, şimdi onu beğenmeyen ve küfür eden ama ülkeyi savaş baronlarının maşası haline getiren Yeni Ortaçağ liderlerine ilerleme kaydettik.


Daha da kötüsü, nereye düştüğümüzü hala göremeyen bir halk kitlesine sahibiz. Teknoloji ilerlerken gerileyen insan bilinciyle, yaşadığımız çağdan geriye düşüyoruz.


Ey boğazlaşmayı marifet bilenler, bu mağara çağı bilincidir. İnsandan bir önceki türün öğretisidir.


Şu anda savaş adına çıkarttığınız sesler, ilk insandan bir sonrasının sesleridir; bu Yeni Ortaçağ insan tipinin sesidir.


Kendini Alparslan zanneden, Fatih zanneden bir çılgın her yeri kangölüne döndürmek istiyor. Oysa sormak lazım; Fatih, Alparslan emperyalizmin maşası mıydı?


Bering Boğazı, Cebelitarık, Süveyş Kanalı ve bizim boğazlar bölgemiz ve enerji hatları dünyanın en kritik bölgeleridir. Bu bölgeler delilerin eline geçtiği anda dünyada savaş tamtamları çalar.


Susmayın! Susarsanız, her yer karanlığa gömülecek!


Emrah Akgün


9.09.2013 (Emrah AKGÜN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

HULUSİ AKAR İSTİFA ETMELİDİR.

SİYASET ÜSTÜ EGO! Politik travma

ASELSAN İNTİHARLARINDA YALAN MI VAR?

Şehir Savaşları...

SUUD UÇAKLARINDA NE YÜKLÜ?

KILIÇDAROĞLU KURNAZLIĞI

TSK, DÜNYANIN EN ZOR SAVAŞINI VERİYOR

ÇOCUK ÖLDÜRTME SANATI

AKLI OLANA YAZILAR: HENDEKLERİN ARKA YÜZÜ