Şeyin Trene Baktığı Gibi Bakıyorlar

Cesur Gürsel

Şeyin Trene Baktığı Gibi Bakıyorlar

Uzun süredir bilboardlarda reklamını gördüğümüz Gaziray’da sona gelindi. Geçtiğimiz hafta içindeyse Gaziray test sürüşü yapıldı. Gazi şehrimize hayırlı olsun.

Test sürüşü esnasında kameralar açık ve belki de sosyal medya üzerinde bu anları canlı yayınladılar. Tam da bu yayın sırasında Ak parti Gaziantep milletvekili Ahmet Uzer insanları selamlarken “Şeyin trene baktığı gibi bakıyorlar.” dedi. Demekle de kalmadı bu sözler üzerine gülüştüler. Hal böyleyken, Uzer’e bu sözlerinden dolayı tepkiler bir türlü dinmeyince, ertesi gün sosyal medya hesabından bir özür mesajı yayınladı… Mesajı aynen aktarıyorum:

“Dün sevinç ve gururun yaşattığı aşırı coşku haliyle şaka kabilinden lafzen sarf edilen, aklen ve kalben ise asla kabul edemeyeceğim sözlerden ötürü hemşehrilerimden özür dilerim. Durumun, kastını aşmakla birlikte tahkir ve tezyif niyeti taşımayacağını en iyi hemşehrilerim bilir” 

Milletin seçtiği vekil şaka yaptığını söylemiş. Ancak atalarımızın bir sözünü burada hatırlatmak isterim. “Her şakanın altında bir ciddiyet yatar.” derler. Gaziantep’li vekilin bu sözü bilmemesi imkansızdır. Sonuçta orada ben de olabilirdim. Mesele orada olup olmama meselesi de değil. Mesele, kendini vekil diye seçen millete, vekilinin ne gözle baktığıdır aslında.

Sayın Milletvekili, sizin davranışlarınızla, söylemlerinizle bu millete örnek olmanız gerekiyor. Dilin kemiği yoktur. Söylenen şeyler iyi niyetli de olabilir. Kötü niyetli de. Bunu bizler anlayamayız. Niyet okuyamayız. Ancak bir söz ağızdan çıkmadan önce 2 kez, hatta 3 kez düşünmek gerekiyor.

Çünkü siz sadece sizi seçenleri değil, tüm Gaziantep’i temsil ediyorsunuz…

 

25.03.2019 (Cesur Gürsel)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
vekil olacak.birde.bu.adam.kendini.izah.etmis.bu.kesinlikle.antepli.olamaz.bunu.kim.sectiyse.yani.insanlara.okuz.gibi.baktim.demek.istemis.yuuuuuh.olsun.senin.gibilere
almanyadan.bir.okurunuz 25 Mar 2019 14:26:04

DİĞER YAZILAR

Virüsten Nasıl Kurtuluruz?

Tütün

Yağmurun iki Yüzü

Operatör Depremi!

Yasaklar Kenti!

Eylül Kapıda

İstanbul Seçimi ve Zamlar!

Dolar'ın Ateşi Düşmüyor

Menemen Hanım ve Pilav Bey