HERKES

Jan PAÇAL

HERKES

En büyük sensin… Valla :)

Herkes her şeyi yapamaz mı? Hayır efendim yapar yapar. Burası T.C herkes her şeyden anlar ve yapar.

Deklanşöre basar usta fotoğrafçı olur. Piyasaya girer iş gücü kırar soytarılaşır ama asla fark  etmez ve affetmez en iyisi odur!..:)

Okuma yazması vardır, şiir yazar şair, birkaç sayfa makale ile yazar olur. Piyasaya girer soytarılaşır ama  affetmez en iyi odur!.. :)

Elektrikçi bile değildir, birkaç örgüte katılır, salaklığı ile tanınır, kukla namzeti olur, soytarılaşır ve piyasaya girer sonra evrensel federasyona başkan olur. Koskoca evreni yönettiğini sanır ama affetmez en iyi odur!.. :)

En büyük sensin kardeşim sen, dalga geçmiyorum ciddiyim hem de çok ciddi. Eline yüzüne bulaştırsan da bulaştıracak olsan da en büyük sensin. Utanma duygusu olmadıktan sonra sende, rezil olmak problem olmaz iken sende, tabi ki en büyük sensin. Böylesi durumlarda en büyük olacak insanlar işlerini ehli ve donanımlı insanlar olacak değil ya. Nedir ki donanmak ve işin ehli olmak zaten. Nedir?

Bir kel uzun saçlıya kelini sürdüğünde saç mı bulaşıyor da, birkaç ay içinde  muazzam saçlara sahip oluyor. işte onun gibisin, fikrin olduğun konularda uzman sanırsın kendini. Fark etmez kardeşim senin için, kendinden emin saçlarının uzayacağını bekleyerek ve hala kel kalmış olarak doldurursun zamansal egolarını. Saçlarında uzadı zannedersin ama hala kelsindir  ve kendin dışında herkes bilir aslında ne olduğunu.

En büyük sensin kardeşim.

Bizler boşuna uğraşmışızdır belli alanlarda uzmanlaşmak için. Sizler varken ne haddimizedir uzmanlık alanlarımızda boy göstermek. Boşuna uğraşmışız da yıllardır bir türlü fark edememişizdir salaklığımızı. Her türlü asalaklığın ortasında su katılmamıştır salaklığımıza, insanlığımıza. Haddimizi bilir anlamadığımız, bilmediğimiz konularda susarız. Hani söyleyecek iki çift lafımız olsa da susarız. Meydan sizindir, at da sizin devede…

Kendiniz aldatarak ve olmadığınız şey olduğunuzu sanarak yaşamak nasıl bir duygudur bilmez bizim gibiler. Bildiğimiz şeylerden ilki emanet olduğudur canımızın. Emaneti teslim ederken vicdanımızın rahat, gönlümüzün de bir hoş olmasını isteriz.

Sizler en birincisinizdir, leb demeden şeftaliyi anlarsınız.

Sizin hatalarınızın sorumlusu da bizlerizdir. Siz hiç hata yapmazsınız. Yapamazsınız çünkü o kadar iyisinizdir ki her alanda, her alanda o kadar uzmansınızdır ki, her anlamda o kadar mükemmel insanlarsınızdır ki  bize bir şey demek düşmez. Düşemez haddimize değildir. Tanrıyı oynarsınız kum havuzunuzda.

Bir yanda düşen göktaşlarını toplayan köylülerden vergi alınır, diğer yanda hiç haberimiz olmadan enerji kaynaklarımıza zam yapılır öte yanda ısınmak için tezek aranır, doğruyu söyleyenler der dest edilir.

Küçüğünüz büyüğünüz fark etmez en mükemmel sizsinizdir

 

 

 

5.12.2015 (Jan PAÇAL)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Anti Paralel Tanrı

OLMAK YA DA VAROLMAK

Ey Çapulcunun Evladı

GELDİ Mİ?

Bu yanlışın içindesin

Vicdansız suretler...

2 CİNS, 1 SAVAŞ

Gördüğün Gerçek Değil

İyi ruhlar yok olmak üzere.