Günah Keçisi

Cesur Gürsel

Günah Keçisi

Pazar günü talihsiz bir olay yaşadık. Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir şehit cenazesinde yumruklu saldırıya uğradı.

Bu saldırı basit bir saldırı değil bir linç girişimiydi… Korumaları orada olmasa ve o eve girmeseydi, daha kötü sonuçları da olabilirdi. Her şeyden önce 70 yaşındaki bir insandan bahsediyoruz. Eve girmesiyle de işler bitmedi. Öfkeli kalabalık evi taşladı ve evi yakın nidaları atıldı.

Üstelik tüm bunlar Milli güvenlik bakanının, Emniyet müdürünün de bulunduğu bir yerde oluyor. Linç girişimi yapanlara, evi taşlayanlara, evi yakın diyenlere “değerli arkadaşlarım” diye hitap ediliyor!

Korkunç! Yaşanan olaylar Sivas katliamı görüntülerini aklıma getirdi. Üstelik Kılıçdaroğlu; İyi parti dışında hiçbir partiyle resmiyette ittifak dahi yapmamıştı. Biz tüm Türkiye’nin oyunu istiyoruz demişti… Ama seçim kampanyası boyunca teröristlerle ittifak yapıyormuş gibi bir atmosfer yaratıldı.

Ayrıca geçmişe baktığımızda Kılıçdaroğlu;

Pkklıları Habur’da davul zurnayla karşılamamıştı.
Onlara Lahmacun yedirmemişti.
Doğu’da hendekler kazılırken teröristlere yardımcı olmamıştı.
Abdullah Öcalan ile görüşmemiş, kurmaylarını İmralı’ya göndermemişti.
Andımız yasaklanırken, TC tabelaları sökülürken karşı çıkmıştı.
Öcalan’a sayın demedi, şehide kelle demedi…
Şivan Perver’le kol kola türküler söylemedi.
Barzani’yle görüşmedi.
Ankara’da, İstanbul’da Kürdistan bayrağını göklere salmadı.
Üstüne üstlük Pkk’lıların da silahlı saldırısına uğramıştı.

Çoğu konuşmasında ise her türlü terörü lanetlediğini söylememe zaten gerek yok.

Unutulmaması gereken bir diğer konu ise çoğu siyasinin evladı askerlik yapmazken, Kılıçdaroğlu’nun evladı vatani görevini de yapmıştı.

Eleştiriler demokrasinin olmazsa olmazıdır. Kılıçdaroğlu’nu eleştirin. Şurda yanlış yaptı, burda yanlış yaptı  deyin. Hatırlarsanız seçimlerden önce Gaziantep konusunda ben de eleştirmiştim. Ama terörist ifadesi çok ağır bir ifadedir. Pazar günkü açıklamasında “Bir canım var. Bu vatan için gerekirse seve seve veririm.” diyen birinden terörist olmaz!

Cumhurbaşkanının da söylediği gibi artık özellikle siyasette kızgın demiri soğutmalı, asıl problem olan ekonomiye yoğunlaşmalıyız!

23.04.2019 (Cesur Gürsel)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Virüsten Nasıl Kurtuluruz?

Tütün

Yağmurun iki Yüzü

Operatör Depremi!

Yasaklar Kenti!

Eylül Kapıda

İstanbul Seçimi ve Zamlar!

Dolar'ın Ateşi Düşmüyor

Menemen Hanım ve Pilav Bey