Geldik Ama Yoktunuz!

Cesur Gürsel

Geldik Ama Yoktunuz!

Benim için önemli bir kargo bekliyorum. Gelecek ürün sağlıkla ilgili… Normal dedikleri zamanda gelmesi gerekiyor ama bekle bekle bir türlü gelmiyor. Ben gidip alacağım, ancak kargom dağıtımda gözüktüğü için şubeye gitmemin de bir anlamı yok. Mecbur bekliyorum. Sabahtan akşama kadar bir türlü gelmiyor.

En son gece sisteme bakıyorum ve şöyle bir mesaj: Geldik ama yerinizde yoktunuz.

Gel de sinirlenme, gel de bu yalan karşısında küfür etme!..

Kargonun geleceği yer bir işyeri ve bizzat ben sabahtan akşama kadar işyerinden çıkmış değilken, bunlar nasıl gelip beni bulamıyor? Öyle bir şey olsa bile aramaları gerekmiyor mu? Ama ne arandım ne de kargocular geldi. Üstelik bu işyeri kargoculardan daha erken mesaiye başlayıp, daha sonra kapanıyor…

Bu yalanı sindiremeyip, üstlerine şikayet ettim. Personelleriniz utanmadan, arlanmadan yalan beyanda bulunuyorlar dedim ama bir sonuç alamadım. Sorumsuz ve yalana başvuran kargo çalışanları yüzünden ben mağdur edildim.

Benzer bir olayı bugün bu kez bir internet firması yüzünden yaşadım. Hatlarda arıza vardı ve 3 gün önce arıza bildirdim. Gelip bakacaklardı ama bir türlü gelen, giden olmadı! Bu sabah tekrar aradım ve bize ulaşılamadığını söylediler..

Hiç yalan söylerken utanmıyorlar da!

Özellikle büyük kargo firmalarının bu ve benzeri sorunlara ve mağduriyetlere acilen çözüm bulması gerekiyor. Örneğin, çok defa şahit olduğum kargo arabasının içerisinde telefonla oyun oynayan kargo çalışanlarını eğiterek işe başlayabilirler…

20.03.2019 (Cesur Gürsel)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Virüsten Nasıl Kurtuluruz?

Tütün

Yağmurun iki Yüzü

Operatör Depremi!

Yasaklar Kenti!

Eylül Kapıda

İstanbul Seçimi ve Zamlar!

Dolar'ın Ateşi Düşmüyor

Menemen Hanım ve Pilav Bey