Bunları yerseniz İntiharın En Kolay Yolunu Seçmiş Olursunuz

Fevzi Günenç

Bunları yerseniz İntiharın En Kolay Yolunu Seçmiş Olursunuz

İntihar mı etmek istiyorsunuz? Tabanca çok pahalı. İple kendinizi sallandırsanız canınız çok acıyacak. Kendinizi bir aracın önüne atsanız, suçsuz bir sürücünün günahına gireceksiniz. Yüksekçe bir yerden atlamaya kalksanız, ölümle yüzleşinceye kadar kim bilir kaç kez ölüp ölüp dirileceksiniz.

Bakın halkımız için kolay bir intihar seçeneğini, saygın ticaret erbapları nasıl paketliyorlar?

Ankara Hıfsızsıhha Gıda Denetim Bölüm Başkan Yrd. Gönül Özdeğer ve iki asistanı SOLİTİN adlı kimyasal ile ilgili çalışmaları ve yayınları dolayısı ile ölüm tehditleri aldıklarını açıkladılar ve savcılığa suç duyurusunda bulundular.

Gerçi kaçak sarayın savcıları bu duyuruları kulak ardı ederler. Ama hiç değilse, ölüm tehdidine rağmen sizlerin sağlığı için kendini feda etmeyi göze alan insanların görelim. Bu insanların özverilerine bizler olsun kulak verelim. Bizi kendi elimizle ölüme sürükleyen ticaret ahlaksızlarının ağına düşmeyelim.

Yaşamayı ciddiye alıyorsanız bu açıklamaları ciddiye alın. Yok eğer "Ben zatene yaşamaktan bıkmıştım, ölmek istiyordum, iddia edildiği gibi can o kadar da tatlı değil" diyorsanız bu yazıyı okumanıza bile gerek yok.

İşte namuslu bilim adamlarının size açık mektup şeklindeki hayati derecede önemli ifşaatı:

"SOLİTİN aslında gıdalarda hiç bulunmaması gereken tamamen kimyasal bir ajan hatta basit olarak melaminimsi bir plastik, sütlere, yoğurt ve ayranlara ve sütün girdiği her çeşit besine katılıyor çünkü bu molekül su ile inanılmaz şekilde bağlanarak kıvam arttırıyor.

Bu hem imalat prosesleri açısından zaman kazandırıyor hem gıda doğallığını kaybettiğinden son kullanma tarihini uzatıyor ve firmaların stoklu çalışmasını sağlıyor hem maliyeti inanılmaz düşürerek firmaların rekabet gücünü arttırıyor.

Çocuklarınıza beş kuruşa, yirmi kuruşa, elli kuruşa gofret, çikolata ve süt ürünleri alabilmeniz, evlerimize çeşit çeşit peynir,yoğurt,hazır sütlü tatlı vs girebilmesi hep bu yüzden.

SOLİTİN bir tricalcid bileşiği yani doğada en bol ve bedava bulabileceğiniz türden, tebeşir gibi, alçı taşı gibi, oysa bu bileşik böbreklerden atılırken renal tubuluslardaki glomerüllerde birikiyor ve filtrasyonu yani böbreklerin kanı süzmesini engelliyor,

Sonuç böbrek yetmezliğine kadar uzanan böbrek rahatsızlıkları serum üre ve kraetinin düzeylerinde artış ve bunun getirdiği devamlı yorgunluk hali, hafıza ve konsantrasyon bozuklukları hatta ciddi mental bozukluklar.

Almanya Solingen üniversitesi Psikiyatri bölümünce 2009 da 21. Europe Pscyhatry Society'e bir bildirge sunuldu. 

Bu bildirgede Şizofreni ve SOLİTİN kullanımı arasında ilişkiler olduğu, özellikle Paranoid Şizofreni vakalarında kanda tricalciophospate bileşiklerinin normalden 16 kat yüksek olduğu belirtiliyordu.

Bildirge ticaret ahlaksızlarının baskıları sonucu kongrede sunum için kabul edilmedi.

Üretici firmalar SOLİTİN'i hiç bir şekilde ürün etiketlerinde bildirmiyor; ama biz istersek çok kolay bir işlem sonucu bu insanı yavaş yavaş öldüren zehirin besinlerimizde olup olmadığını kolayca anlayabiliriz.

Eğer bu yönde bir şüphe oluşursa derhal bulunduğunuz il Hıfsızsıhha Md.ile ilişkiye geçerek şüpheli gıdanın test edilmesini talep ediniz. (Gerçi sarayın eli buraya kadar da uzanmıştır ve sizin başvurunuza belki cevap bile verilmeyecektir. Israr edin!

Bu şekilde sadece kendinizinkini, ailenizinkini değil, binlerce hatta yüz binlerce insanın sağlığını kurtarabilirsiniz. Çevrenize baktığınızda ne kadar çok dializ merkezi ve böbrek hastası olduğunu siz de görüyorsunuz bu artışın sebebi ahlaksız firmaların kâr hırsından başka bir şey değil.

Aldığınız sıvı ürünler (süt, ayran, çikolatalı süt vs) için şu yolu izleyebilirsiniz:

Bir metal'i (çatal, kaşık vs) el yakacak düzeyde ısıtın ve test etmek istediğiniz sıvıya batırarak çalkalama hareketi yapın, metali çıkardığınızda birbirinden ayrılmış öbekler halinde beyaz topaklar görürseniz o üründe SOLİTİN var demektir.

Peynir vs türü ürünlerde ise üründen bir parça alarak sirkeli suya koyunuz eğer sirkeli suyun üzerinde kalan beyazımsı bir tabaka görürseniz o üründe SOLİTİN var demektir.

Çikolata, gofret türü ürünlerde ise ürünü elinizle basitçe kırın, eğer kırığın her iki tarafında süt beyazı noktalar varsa o üründe de SOLİTİN vardır.

Sağlığımız için, geleceğimiz için, çocuklarımız ve sevdiklerimiz için bu bilgileri bütün çevremize yayalım ve toplumsal olarak tepkimizi ortaya koyarak AB Normlarında olmayan bu katkı maddesinin üretici firmalar tarafından daha fazla kullanılmasını engelleyelim. Saygılarımla.

Yrd. Dç. Dr Gülden Semavi

Ankara Üniversitesi Hacettepe Tıp Fakültesi Biyokimya Bölümü

9.07.2016 (Fevzi Günenç)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

BU KADAR DA ERKEN OLMAZ Kİ...

CUMHURİYET BAYRAMDIR

YA İSA'YIM YA MEVLANA

ÜZERLİKÇİ HAFIZ

EŞEKLİ KÜTÜPHANECİ (3)

EŞEKLİ KÜTÜPHANECİ (2)

EŞEKLİ KÜTÜPHANECİ (1)

ANNA MARİA CANANİA YAŞIYOR MU?

Şairler Yaprağından Edebiyat Nöbetine