Bu yanlışın içindesin

Jan PAÇAL

Bu yanlışın içindesin

Bu yanlışın içindesin…

Doğduğun gün başlayan süreçte, daha adını bile bilmezken çevrenin sosyal karanlığı içine çekilirken yapabileceğin hiçbir şey yoktu.

Ama…

Adını öğrendikten sonra,  gören gözlerinden bakıp duyan kulaklarınla işitip, beynin ve ruhunu da algıladıktan sonra içinde doğduğun yanlışı anlamamış olmanda normal.

Geçen yıllar içinde sana dikta edilen ve sadece bunlar doğru başka doğru yok diye anlatılanları sorgulamaman normal değil. İşte bu hiç normal değil…

“Biz sevgiden oluşuyoruz. En çok seven sevilen biziz…” diye çevrende bağıranların nasıl sevgisiz olduğunu görememende acayip bir durum.

“Biz hayata değer veririz, tüm canlar kutsaldır” diye bağırıp “Onları öldürmek sevap, bunları katletmek cennetin yolunu açar, kediyi sevme, köpeği tekmele, ağaç gördün mü kes” diyenlerle hala yanyana olman daha da bir acayip.

Nerde bu sevgi? ..
Nerede bu anlayış?..
Nerede yere göğe sığdıramadığınız insanlık?..

Söylediklerinizle yaptıklarınız örtüşmüyor ama hala “Bir kez inandım yanlışta bir daha bırakmam” mantığı ile cehenneme kütük adayı olmaya devam etmen de çok enteresan.

O ilk nefesinden bu güne kadar geldiğin ve harcadığın zaman diliminde inancının yanlışlarını görüp, “Onlar bizden değil” deyip durumu çözmüş olmana inanman hiç inanılası değil.
Hala aynı şeye inandığının için ruhuna ihanet ederek hala bu boş inançlara destek vermen hiç anlaşılmaz bir durum.

Alışkanlıklar:
Direttiğin ölmüş körün badem gözleri

Bağımlılıklar:
Aldığın inanç afyonu

Korku:
Ya dışlanırsan

Yanlış kardeşim yanlış, doğru bildiğin her şey yanlış…

Yazmaktan vazgeçip hiç sevmeyeceğiniz şu eseri dinleyelim… O gürültü içinde sözlere takılıp ne diyorlar diye duyalım, anlayalım…

Şu linke tıklayıp ruhumuzu biraz daha güneşe çıkaralım

https://www.youtube.com/watch?v=1u8-9P3H_jY

 

 

13.08.2015 (Jan PAÇAL)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Anti Paralel Tanrı

OLMAK YA DA VAROLMAK

Ey Çapulcunun Evladı

GELDİ Mİ?

HERKES

Vicdansız suretler...

2 CİNS, 1 SAVAŞ

Gördüğün Gerçek Değil

İyi ruhlar yok olmak üzere.