Yine Perinçek "Son cümle hariç, hepsi benim cümlem"

Yine Perinçek "Son cümle hariç, hepsi benim cümlem"

Yine Perinçek "Son cümle hariç, hepsi benim cümlem"

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, geçen günlerde Yeni Akit Gazetesi yazarı Mehmet Koçak ve Atatürk’e hakareti ile bilinen tarihçi Mustafa Armağan ile buluşmuş, Koçak ise bu buluşmayı köşesine taşımıştı.

Vatan Partisi lideri Perinçek, çok konuşulan röportaj hakkındaki soruları Ulusal Kanal’da yayınlanan, gazeteci Yazar Rafet Ballı’nın sunduğu “Çıkış Yolu” programında yanıtladı.

Dün akşam yayınlanan programda Perinçek, röportajda yer alan, “Ben Ateist değilim, Müslümanım” cümlesi için, “Bu sözler bana ait değil ben kendimi hiçbir zaman Ateist olarak ifade etmedim. Ben bilimsel sosyalistim. Ateist değilim sözü söylemedim orada ama şimdi söyleyebilirim” dedi.

Röportajda yer alan ümmet anlayışı ile ilgili bölüm hakkında ise Perinçek, “O cümlelerin hepsi son cümle hariç hepsi benim cümlem. Bugün İslam dünyasındaki dağınıklık gerçek ümmet anlayışıyla aşılabilir cümlesi bana ait değil, böyle bir fikir olabilir ama katılmıyorum. Çünkü İslam dünyasındaki dağınıklık laiklik ile aşılabilir” İfadelerini kullandı.

İşte Perinçek’in verdiği o cevaplar:

23.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz