Valilikten Gaziantep'te Üniversite Öğrenci Yurdu Açıklaması

Valilikten Gaziantep'te Üniversite Öğrenci Yurdu Açıklaması

Valilikten Gaziantep'te Üniversite Öğrenci Yurdu Açıklaması

Gaziantep Valiliği, üniversitede okumak için Gaziantep'i tercih eden öğrenciler için yurtta barınma sorunu bulunmadığını açıkladı.

Gaziantep Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

" Yükseköğretim Kurumları Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte ilimizdeki üniversiteleri tercih eden adayların şehrimizdeki barınma imkanlarıyla ilgili bilgileri paylaşma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Üniversite hayatına ilk kez bu yıl Gaziantep’te başlayacak 10.075 öğrencimizle birlikte toplam 54.700civarında yükseköğretim öğrencimiz olacak.

Öğrencilerimizin huzurlu bir yükseköğretim görmeleri için kamu kurum ve kuruluşlarımız ve üniversitelerimiz arasındaki yakın işbirliği ve koordinasyonla gerekli tedbirler alınmıştır.

Akademik eğitim amacıyla ilimize gelen öğrencilerimize Devletimiz ve sivil toplum kuruluşlarımıza ait yurtlarda güvenli, huzurlu ve konforlu bir ortamda barınma imkanı sağlamış bulunuyoruz.

Gaziantep’te Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait Merkez, Nizip, İslahiye ve Oğuzeli ilçelerimizde toplam 9 adet yükseköğrenim öğrenci yurdu hizmet vermektedir.

Bu yurtların toplam yatak kapasitesi 11.563 olup, bu yıl 6.041 boş kontenjan bulunuyor.

Ayrıca,İlimizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve özel teşebbüse ait 13 özel yurttan 2.755 öğrencimiz faydalanabilecek.

Yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda ilimizde üniversite eğitimine devam eden veya ilk defa Gaziantep’e gelecek öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarının karşılanması konusunda bir sıkıntı yaşamayacaklarını düşünüyor, bütün öğrencilerimize eğitim-öğretim hayatında başarılar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 07.09.2018"

7.09.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz