TTB üyelerinin evlerine polis baskını. Gözaltılar Var

TTB üyelerinin evlerine polis baskını. Gözaltılar Var

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'terör seviciler' ifadesiyle hedef gösterdiği Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) üye ve yöneticilerinin evleri basıldı.

"Savaş bir halk sağlığı sorunudur" ifadesini kullanan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerin sabah 6.30 sularında evleri polis tarafından basıldı. Aralarında TTB Başkanı Raşit Tükel'in de olduğu 11 kişi, gözaltına alındı. Tükel, gözaltına alındıktan sonra polis nezareteinde Çap Tıp fakültesine götürüldü. Polis buradaki ofisinde de arama yapıyor.

 Cumhuriyet.com.tr'de yer alan bilgilere göre; Evleri basılıp, arama yapılan TTB Merkez konseyi üyesi doktorlar

 TTB Başkanı Raşit Tükel

Merkez Konsey üyeleri

Sezai Berber

Sinan Adıyaman

Selma Güngör

Şeyhmus Gökalp

Hande Arpat

Ayfer Horasan

Taner Gören

Funda Obuz

Yaşar Ulutaş

Nazım Yılmaz

BAŞSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA

Gözaltılara ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Başsavcılığımızca Türk Tabibler Birliği yetkilileri hakkında 3713 sayılı kanun uyarınca yapılmakta olan soruşturma kapsamında 11 yönetici hakkında gözaltı kararı verilmiş olup , Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi görevlilerince yasal işlemler bu sabah itibarıyla başlatılmıştır.Ankara merkezli 8 ilde gözaltı, arama ve el koyma işlemlerine devam edilmektedir."

GÖKALP: YAŞAMI SAVUNMAKTAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ!

Kendisinin de evde beklediğini belirten Şeyhmus Gökalp, TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, Yaşar Ulutaş, Nazım Yılmaz ve Funda Obuz’un gözaltına alındığını söyledi. Gökalp, “Biz yanlış bir şey yapmadık, doğru bir şey yaptık” dedi ve sözlerini “Biz yaşamı savunmaktan asla vazgeçemeyiz” mesajıyla tamamladı.

İLK TEPKİ CHP'DEN

Gözaltılara ilk tepki CHP'den geldi... CHP milletvekili Ali Şeker, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda TBB üyelerine destek mesajı yayınladı.

[Haber görseli]

HDP'DEN İLK TEPKİ: ARTIK HERKES SAVAŞ YANLISI DOKTOR ARASIN

TTB'deki gözaltılara HDP'den de tepki geldi. HDP'li Ayhan Bilgen sosyal medyadan yaptığı açıklamada;" artık herkes savaş yanlısı doktor arasın" ifadelerini kullandı.

İşte Bilgen'İn o paylaşımı;
[Haber görseli]

 

 

30.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz