Tesettür Giyim Modellerinde Detaylara Önem Verin

Tesettür Giyim Modellerinde Detaylara Önem Verin

Tesettür Giyim Modellerinde Detaylara Önem Verin

Tesettür giyim de detaylar bayanlara ayrı bir şıklık katar. Bu nedenle giyeceğiniz giysilerde mutlaka detaylara yer vermeni gerekir. Özellikle tek tip giyinen bayanlar takıları ve diğer aksesuarları ile oldukça şık bir görünüm elde edebilirler. Tesettür giyim için seçilen detaylar ise, kolye, bileklik, çanta, ayakkabı ve eşarplardır. Düz ve sade bir elbiseye katacağınız ufak detaylar sizleri daha hoş gösterecektir. Örneğin siyah bir elbiseye gümüş renginde takılar takabilirsiniz. Eğer elbiseniz boydan ve uzun bir elbise ise burada kemer detayı da kullanabilirsiniz. Böylece elbiseniz daha şık ve daha havalı görünecektir.

Tesettür Giyimde Düz Bir Elbise Nasıl Hareketlenir?

Düz elbiseleri hem günlük yaşamınızda hem de özel günlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tek renk bir elbise seçtiğinizde ise her renkten detaylara yer verebilirsiniz. Günlük yaşamınızda düz renk elbise ya da etek tercih edecekseniz bunun için renkli eşarplar seçebilirsiniz. Eğer takı takmaktan çok hoşlanmıyorsanız desenli eşarp ya da şal elbiseniz için iyi bir detay olacaktır. Yine bununla beraber renkli bir ayakkabı da tercih edebilirsiniz. Şal ya da eşarbınızın renginde topuklu ya da düztabanlı ayakkabılar tercih edilirse bayanlar daha hoş bir görünüme kavuşabilir. Eğer giyeceğiniz elbise hareketli ve desenli bir elbise ise burada da düz ve sade renklerden oluşan eşarp ve ayakkabı seçebilirsiniz. Tüm bunarı yaparken mutlaka kullanılacak renk uyumuna da dikkat etmenizde fayda vardır.

Özel Günler İçin Tesettürde Seçilen Detaylar

Özel gün ve geceler için seçilen elbiseler sade ise taşlı ve incili eşarp seçiminde bulunabilirsiniz. Eğer böyle bir tarz seçiminde bulunacaksanız ayakkabınızın ya da çantanızın düz ve detaysız olmasına dikkat edin. Daha ışıltılı ve işlemesi bol olan bir elbise tercih edecekseniz mutlaka eşarp seçiminizin sade olması gerekir. Yine ayakkabınızın da sade ve göze çarpmayan bir model olması doğru kombin oluşturmanızda önemli noktalardan bir tanesidir. Özel günler için tesettürde seçilen en güzel detaylardan bir tanesi de güpürlerdir. Güpür detayları ya da Fransız dantel detayları zarif bayanlar için ideal bir seçim olacaktır.

11.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz