Sumudica türk vatandaşlığı için başvuruda bulundu

Sumudica türk vatandaşlığı için başvuruda bulundu

BAŞKAN BÜYÜKEKŞİ beIN SPORTS'A KONUŞTU. SUMUDİCADAN AÇIKLAMA VAR

Romanyalı teknik adam Sumudica, Türk olmak için İçişleri Başkanlığına başvuruda bulundu. Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, teknik direktörleri Sumudica'nın kendisini Türk gibi hissettiğini hocalarının Türk pasaportu alması için Bakanlığa başvuruda bulunduklarını, sonuçlarının da olumlu olacağını düşündüklerini açıkladı.

Yeniçağ'da yer alan haber şöyle:

13 maçtır yenilgi yüzü görmeyen Gaziantep FK'nın başarılı  teknik direktörü Sumudica Türk vatandaşı olmak için harekete geçti.

Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi'den Sumudica açıklaması!

 mikforonlarına açıklamalarda bulunan Büyükekşi, teknik direktörleri Sumudica'nın Türk pasaportu alması için başvuruda bulunduklarını açıkladı. Hocalarına daha sakin olması gerektiğini söylediklerini fakat Sumudica'nın kendilerine 'Ben taktik veriyorum, oyuncularımı motive ediyorum.' dediğini ifade eden Büyükekşi, Mirallas transferiyle ilgili de açıklamalarda bulundu.

KULÜPTEN AÇIKLAMA

Teknik Direktörümüz Marius Sumudica, bugün yazılı ve görsel basında söylediği iddia edilen sözlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bahse konu olan sözlerin hiç birini kullanmadığını ve bunun kendisine iletildiği anda da büyük üzüntü ve rahatsızlık duyduğu belirten Marius Sumudica şu ifadeleri kullandı.

 

“BU TARZ BENZETMELER ASLA YAPMAM VE KABUL EDEMEM”

“Bugün öğle saatlerinden itibaren şahsımın söylemiş olduğu iddia edilen sözlerle ilgili büyük üzüntü duydum. Gaziantep şehrini ve insanlarını her zaman çok sevdim ve onlara büyük saygım bulunuyor. Asla insanlar elimi öpmeye çalışıyor, önümde diz çöküyorlar ve bu şehirde kendimi tanrı gibi hissediyorum tarzında bir açıklamam olmamıştır ve olmayacaktır. İnsanların dinine olan inançlarına saygılıyım ve kendim hakkında da hiçbir zaman bu tarz benzetmeler yapmam. Bu sözlerin hiç birini kullanmadım ve ekibim tarafından bana iletildiğinde de büyük üzüntü duydum. Bunların yanı sıra bir kez daha hatırlatmak isterim ki, hiçbir sosyal medya hesabım bulunmamaktadır. Türkiye’yi ikinci vatanım olarak kabul ettiğimi her zaman dile getiriyorum ve hiçbir Türk vatandaşının söylemediğim sözler dolayısıyla üzüntü duymasını istemem. Taraftarlarımızın ve Türk spor kamuoyunun bilgisine sunarım.”

29.12.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz