Soylu'yu İsyan Ettiren Tweet. Bakan Gül Ne dedi

Soylu'yu İsyan Ettiren Tweet. Bakan Gül Ne dedi

Soylu'yu İsyan Ettiren Tweet. Bakan Gül Ne dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda annesi ile olan fotoğrafı altında küfür eden şahsın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

Soylu, yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

"45 gündür anam hastanede. Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest. Ne yapmalıyım, Bakan olsam ne yazar. Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder Tweetimle yeniden alınırsa da provokasyon sayacağım."

İşte o paylaşım:

"BANA HER GÜN TUTUKLAMA SİPARİŞİ VERENLERE..."

Gaziantepli Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Gül, Ankara Hakimevinde düzenlenen "5. Yılında İstinaf Mahkemeleri Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu.

Bakan Gül, "Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum" derken, "Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Burada kanunlar, kurallar, usuller işler; hukuk işler. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz. Adalet Bakanından da bu işleyişe müdahale etmesini bekleyemez. Adalet Bakanının cübbesi yoktur, görevim süresince o cübbeyi giymedim ve kimse kusura bakmasın asla da giymeyeceğim" diye belirtti.

Bakan Gül, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde reformları her alanda yapmayı sürdüreceğiz. Çünkü insan ve onuru her şeyin başındadır. Yargıyı, kanunları uyguladığı için eleştirmek insaflıca değildir" dedi.

 

 
 
 
 
 


 

21.01.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz