Sosyal medya AKP’ye verilen Tarkan’lı yanıtı konuşuyor... Dön bebeğim

Sosyal medya AKP’ye verilen Tarkan’lı yanıtı konuşuyor... Dön bebeğim

Sosyal medya AKP’ye verilen Tarkan’lı yanıtı konuşuyor... Dön bebeğim

İçişleri Bakanlığının geçtiğimiz günlerde yayınladığı genelge ile birlikte, pazar ve market gibi sosyal alanlarda maske takmak zorunlu hale getirilmişti. Sağlık Bakanlığı ise, ücretsiz maske dağıtımını PTT'nin yapmasına karar vermişti.

CHP PM Üyesi Gaye Usluer de, sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak, dikkat çeken bir paylaşımda bulunmuştu. CHP'li Usluer, "Devlet zorunlu kıldığı maskeyi dağıtmak zorunda! Ama PTT yolu ile değil. Zor ve dolambaçlı yollardan değil. Eczanelerle anlaşarak maske dağıtımı çok mu zor? Vatandaşı zora sokmayı bırakın!" çağrısında bulunmuştu.

CHP'li Usluer'in söz konusu paylaşımına, hükümete yakın medyadan ve AKP'li isimler tepki göstermiş ve "Maske eczanelerden dağıtılır mı" diyerek Usluer'in sözlerini küçümsemişti.

ECZANELER ÜZERİNDEN YAPILACAK

Bugün ise, İstanbul Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, "Henüz maskeler eczanelere gelmedi. Vatandaşa SMS ile kod gönderilecek. Vatandaş cep telefonuna mesaj gelmeden eczanelere gitmemeli. O kodla maske alınabilecek" denildi.

Kısacası, CHP'li Usluer'in çağrısı, hükümet tarafından da karşılık bulmuştu.

Peki CHP'li Usluer'le alay eden AKP'li isimler, sosyal medya hesaplarından neler yazmıştı?

"ECZACILAR İPTAL OLUR"

Atatürk düşmanı ve Pelikan yapılanmasının önde gelen isimlerinden olan Medipol Üniversitesi öğretim üyesi Selman Öğüt, "İşin acı tarafı bu tweetin bir tıp profesörü tarafından atılması..." diye yazmıştı.

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan da, "İşsizlik ödeneği için başvurmayı bekleyen yüzlerce kişi. İnternetten başvuru olanağı bile sunmayan bir eyalet. Florida, Amerika. CHP'nin dediği gibi maskeler eczanelerden dağıtılsaydı, ortaya çıkacak görüntü de farklı olmayacaktı" demişti.

Hükümete yakın Akşam gazetesi yazarı Turgay Güler ise, "Hanımefendi iyi misiniz? Doktursunuz yahu? Virüs daha mı yayılsın derdiniz? Yüzlerce insan maske almak için eczanelere akın eder? Eczacılar iptal olur! Hastalar o yoğunlukta ilaçsız kalır! Başka bir siyaset malzemesi bulun kendinize lütfen! Lütfen!" diye yazmıştı.

Atatürk düşmanlığıyla bilinen Fatih Tezcan da, "Bunu söyleyen CHP’li TIP PROFESÖRÜ ve Milletvekili! Ülkeyi CHP yönetseydi ve tabi Milletin paralarını tatillerde ezmekten ve örgütlere yedirmekten vazgeçseydi, Halkı maske almak için evlerinden çıkarıp eczanelerde kuyruklara yığacak ve ülkeyi yine rezil edecekti. Buyrun, itirafı!" ifadelerini kullanmıştı.

AKP Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan da "Bu doktor hanım diyor ki yok öyle yapmayın, insanlar eczane önlerinde saatlerce maske kuyruğu beklesin" demişti.

"DÖN BEBEĞİM" ŞARKISI EŞLİĞİNDE...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise, sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak dikkat çeken paylaşımda bulundu.

Tuncay Özkan, kişisel Twitter hesabından, "Yönetilemeyen ülkemde maskenin inanılmaz dönüşü" diyerek, yaşanan süreci aktardı. Tuncay Özkan, bir video da paylaşarak, hükümete yakın isimlerin yazdıklarının ekran görüntülerini klip şeklinde yayımladı. Söz konusu videoya, şarkıcı Tarkan'dan "Dön Bebeğim" şarkısının konulması ise dikkat çekti.

İşte Tuncay Özkan'ın o videosu ve paylaşımı:

TIKLA İZLE

9.04.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz