SEO ve Dijital Pazarlamaya Yeni Bir Soluk: 618Media

SEO ve Dijital Pazarlamaya Yeni Bir Soluk: 618Media

SEO ve Dijital Pazarlamaya Yeni Bir Soluk: 618Media

618media.com adresiyle hayatımıza girmiş ve kısa sürede SEO ve dijital pazarlama işine yeni açılımlar getirerek bu sektörde ipi göğüsleyen firmalar arasına girmiş olan 818media, kullanıcılarına çok çeşitli hizmetler verirken bir yandan da kendi sektörünü geliştirmeyi ihmal etmiyor. Çoğu internet sitesinin büyümek için kullandığı teknikleri bir adım öteye taşıyarak daha önce kullanılmamış veya çok kısıtlı bilinen metotları da müşterileri nezdinde başarıyla uygulamanın kapılarını açıyor.

SEO Nedir?

Açılımı "Search Engine Optimization" yani arama motoru optimizasyonu olan bu kelime, Google başta olmak üzere kullanıcılar arasında popüler arama motorlarına, kullanıcının internet sitesi veya sayfasının uygun hale getirilmesi ana fikirdir. Bu optimizasyon sonrası arama motorlarının kendi algoritmaları SEO çalışması yapılmış olan siteyi fark edip zaman içerisinde üst sıralara taşıyacaktır.

SEO çalışması yapılırken hem metin hem de görsel optimizasyon yapılır, dolayısı ile site veya sayfada bulunan her içeriğin kalitesi büyük önem arz eder. Arama motorları içeriği fark edip listelerine aldıktan sonra kendi oluşturdukları etiketler yoluyla kullanıcılarını o siteye yönlendirir.

Sosyal Medya Pazarlama

Sosyal medya uygulamaları ve sitelerin her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşıp büyümeleriyle sosyal medya alanında inanılmaz bir müşteri potansiyeli kendini gösterdi. Eskiden firmaların reklam verebilecekleri alanlar ve kitleler sınırlıydı.

Şimdi ise iyi bir dijital pazarlama stratejisi ile firmalar milyonlarca kişiye ürünlerini bir anda tanıtıp geri dönüşler alabiliyor. Artık dünyada en etkili reklam yolu kabul etsek de etmesek de sosyal medya. Twitter, Facebook ve Instagram da bu sektörde en önde gelen isimler olduğu için mecburen bu platformların çalışma prensibini bilmek ve bu prensiplerden hareketle firmanın pazarlama hizmetlerini şekillendirmek büyümek için en etkili yol durumunda.

618Media Ne işe Yarayacak?

618Media birden fazla alanda hizmet veren bir şirkettir. Bu hizmetlerini kalem kalem incelemek daha yerinde olacaktır.

1- SEO Hizmetleri

SEO, daha önce açıklaması yapıldığı gibi, web sitenin arama motorlarına uygun şekilde dizayn edilme çalışmalarına verilen isimdir. Bu konuda 618Media kolayca kullanılabilecek, amaca uygun panelleri ile bu hizmeti en iyi hizmeti sunuyor.

Bu hizmet kapsamında, kullanıcılarına vaat ettiği;

 

 • Doğal Site Trafiği: Sitenize giren ve çıkan insanların oluşturduğu "trafik" doğal şekilde büyüme göstererek her gün düzenli olarak yükselir
 • Markalaşma: Arama motorlarında üst sıralara çıkmak, siteniz ile beraber geliştirdiğiniz markanızın prestijini artıracaktır. Örnek olarak bir giyim firması olarak hizmet vermek istiyorsanız, insanlar Google'a girip "pantolon" yazdığında ilk sıralarda sizin sitenizin çıkması firmanız için ciddi bir prestij ve güveni temsil eder.
 • Gelir Artışı: Siteniz üzerinden satacağınız ürünler daha fazla insana ulaşacağından dolayı, doğrudan işletmenizin kar marjının önemli ölçüde yükseleceğini söylemek yanlış olmaz.

Tüm bu avantajların yanında uzman olmayan ellerde SEO hizmeti tehlike bile arz edebilir. Çünkü bu işin profesyonelce ve olabildiğince doğal sürece uygun yapılması gerekebilir. Arama motorları doğal olmayan süreçlerle ve yapay olarak trafik oluşturulmuş siteleri kolayca tespit edip "güvensiz site" olarak etiketleyebilirler. Bu bakımdan 618Media'nın verdiği hizmeti her şirket kolaylıkla yapamaz.

2- Google Reklamları

Çoğu insanın bildiği üzere, Google, Google Ads adı verilen sistemiyle verdiğiniz reklamları kullanıcılarına gösteriyor. Ancak Google reklamları oldukça karmaşık bir algoritmayla yapılıyor. Bu algoritma kapsamında vermek istediğiniz reklamın bütçesini ve içeriğini de siz belirliyorsunuz. Etkisi de o oranda değişiyor. Peki, bu reklamların avantajları nelerdir?

 • Sitenizin Trafiğini Artırır: Yazımızın önceki bölümlerinde site trafiğinin doğal süreçlerle büyümesinin önemine değinmiştik. Site trafiğini güvenli bir şekilde artırmanın etkili yollarından biri de Google'a reklam vermektir.
 • Hızlı Sonuç Verir: Google'ın algoritma sistemi, sizin verdiğiniz reklamı sektörünüz ile alakalı yerlerde çıkarır. Bu da, sizin hizmetinize ihtiyaç duyan insanlara nokta atışı ulaşılması anlamına gelir. Hızlı veksin sonuç için etkilidir.
 • Prestijinizi Artırır: Google Ads ile birçok büyük marka reklam vermektedir. Google reklamları markanın bilinirliğini ve prestijini artırmak için oldukça etkilidir.

618Media, reklam vermek istediğiniz alanla ilgili araştırma yapıp, en iyi anahtar kelimeleri belirler, reklamlar ile en fazla kişiye nasıl ulaşabileceğinizi planlar, size reklam kampanyaları ve reklam optimizasyonları yapar, tıklama başına maliyetleri hesaplayarak size en uygun reklam şeklini belirler, sektördeki potansiyel rakiplerinizi inceleyerek onların çalışmaları hakkında bilgi toplar, reklamları istatistiksel olarak takip eder.

Bu işlemler sonucunda reklam maliyetleriniz çok ciddi ölçüde azalırken, reklamlarınızın kitlelere ulaşma oranı ve etkisi de aynı oranda artar.

3- AppStore Optimizasyonu

AppStore Optimizasyonu veya kısaca "ASO", akıllı telefon sistemlerinin gelişmesiyle önemli ölçüde ön plana çıkmış bir dijital pazarlama aracıdır. AppStore'da uygulamanızın ön plana çıkmasını ve aynı arama motoru optimizasyonlarında olduğu gibi, aramalarda üst basamaklara ulaşmasını sağlar. İster şirketiniz için bir mobil uygulama olsun ister bir proje, oyun veya program olsun, her ihtimalde ASO kurduğunuz sistemin geleceği açısından çok ciddi bir önem arz eder.

618Media, uygulamanızın farklı dillere çevrilip yerelleştirilmesi, uygulamanın kullanıcı için optimize edilme stratejileri, uygulamanızın kullanıcılar tarafından organik olarak keşfedilme oranı, uygulamanın indirilme trafiğinde organik büyüme artışı, uygulama pazarlamasında anahtar kelime araştırılması gibi birçok hizmeti sunuyor. Uygulamanızın geçen günler içinde doğal olarak indirme sayılarının ve liste sırasının yükselmesini kolaylaştırıyor.

4- Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya reklamları kategorisinde Instagram, Twitter ve Facebook ön plana çıkmaktadır. Bu siteler daha önce de bahsettiğimiz üzere günümüzde en geniş kitlelere ulaşmanın etkili yollarından biridir. An itibariyle bu sosyal medya platformlarını kullanan kişi sayısı milyarlarla ifade edilmektedir.

Bu uygulamalarda şirket hesabı oluşturarak ürün tanıtımı yapmak ve uygulamalara şirketin sayfasının tanıtımını yapmak ciddi bir müşteri kazancına yol açacaktır. Ancak amatör reklam çalışmaları bütçede çok ciddi açıklara neden olabilir.

Peki, sosyal medya reklamları için 618Media ne gibi hizmetler sunuyor?

 • Hedef Kitlenizi Belirlemek: Verdiğiniz hizmetlerin cinsiyet, yaş aralığı, meslek grupları gibi birçok alanda kimlere hitap ettiğinin detaylı araştırması ile vereceğiniz reklamların hedef kilitleyen nokta atışı ulaşmasını sağlar.
 • Verimlilik: Birden fazla reklam kampanyası, hedef kitle, bütçe gibi opsiyonları deneyerek en uygununu bulur. Bu sayede paradan tasarruf etmenizi sağlar.
 • Sektördeki Rakiplerinizin Analizi: Sektörde size rakip olan firmaların reklam stratejilerini ve kampanyalarını analiz edip duruma göre aksiyon almanıza olanak tanır.
 • Reklamların Zaman Araştırması: Hangi zaman aralığında reklamlarınızın hedef kitlenize daha iyi ulaştığını tespit ederek, belirli zaman dilimleriyle sınırlı reklamlar önerir. Bu sayede gereksiz reklamların önüne geçer.
 • Reklam Kampanyası Oluşturma: Standart kalıplar kullanılmadan tamamen tecrübeye dayalı elle uğraşılarak size özel reklam kampanyaları hazırlanır. Birden fazla reklam kampanyası sayesinde en verimlisi tespit edilir.
 • Deneme-Yanılma Zararından Kurtarır: Reklamlar genelde çok yüksek maliyetli hizmetler olduğu için, bir reklamın etkisiz olması bütçenizi etkileyebilir. En doğru reklama ulaşmak için defalarca deneyip yanılmak yerine profesyonel ekipten destek almak en uygun yoldur.
30.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz