SANİ KONUKOĞLU’NUN ÖĞRETİLERİ

SANİ KONUKOĞLU’NUN ÖĞRETİLERİ

SANİ KONUKOĞLU’NUN ÖĞRETİLERİ

-“İşin hilesi dürüstlüktür”.İnsanların daha çok kazanmak amacıyla hileye başvurdukları, ancak işini iyi ve dürüstçe yapanın daha çok ve istikrarlı para kazanacağı ifade ediliyor. Sani Konukoğlu’nun çok bilinen bu sözü, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından da her fırsatta ifade ediliyor.İşin Hilesi Dürüstlüktür öğretisi, yazılıp okunmasından çok daha derin anlamlar taşıyor.

 

-“Pazarlığın üzerine pazarlık olmaz“. Sani Konukoğlu, bu sözü ile pazarlığın önceden yapılması gerektiğine dikkat çekiyor. Mal ve hizmet alınırken pazarlık sonucu elde edilen indirime kimsenin itiraz edemeyeceğini, ancak iş bittikten sonra kesinlikle pazarlık ve herhangi bir kesinti yapılmaması gerektiğine vurgu yapıyor.

 

-“İşinizle evinizi birbirine karıştırmayın. İşinize giderseniz evinizi, evinize giderseniz işinizi unutacaksınız”. Sani Bey, buna uyulmaması halinde motivasyonun bozulacağına ve evde aileyle geçirilmesi gerekenin zaman iş için değerlendirildiğinden dolayı mutlu olunamayacağının altını çiziyor.

 

-“İşi İnsana Müşteri Öğretir”.Daha iyisini yapmak, ürünü ya da hizmeti geliştirmek için müşterinin, yani tüketicinin şikayetlerine, gördüğü eksiklere, aksaklıklara yönelik itirazlarının dikkate alınması gerektiğini belirtiyor.

 

-“İşletmesini yenilemeyen patronu, işletmesi yeniler”.İşletmesini yenilemeyen, tesisin bakımını yapmayan, teknolojisini geliştirmeyen patronun kaybetmeye mahkum olduğunu ve sonuçta işletmenin el değiştireceğini, yani yeni bir patronun işin başına geçeceğini ifade ediyor.

 

16.01.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz