Şamil Tayyar Siyasetin yeni " Fırıldak Kubilay'ı mı

Şamil Tayyar Siyasetin yeni " Fırıldak Kubilay'ı mı

Şamil Tayyar Siyasetin yeni " Fırıldak Kubilay'ı mı

Türk siyasetinde 1 ayda üç parti değiştirmesiyle hatırlanan, 20. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili Kubilay Uygun İstanbul'da bir otelde intihar etmişti.Yeni Kubiley olarak tanımlanan AKP'nin gazeteci kökenli Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'da " Döneklik rekoru" kırmak üzere.

MHP'den DSP'ye kadar milletvekili olma zemini arayan Şamil Tayyar, sonunda kapağı AKP'ye attı.

Her konuya maydanoz olup ta yüz bulamayan Şamil Tayyar, kendini ancak Twitter'den ifade etmeye başladı.

Gaziantep Üniversitesi ( GAÜN) seçimleri öncesi attığı Twittleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ciddiye alınmayan Şamil Tayyar, bugün yaptığı paylaşımla akıllara merhum " Fırıldak Kubilay"ı getirdi.

Türkiye'nin Rusya ile ilişkilerinin düşürülen uçak nedeniyle gergin olduğu dönemde Tayyar’ın attığı tweete çok sayıda Twitter kullanıcısı tepki göstermişti. Yaklaşık 3 ay aradan sonra Gaziantep Milletvekili ŞamilTayyar bugün 'haydi bismillah' diyerek inanması güç bir geri adım attı.

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, uçak krizinin ardından ‘Rusya ile Türkiye arasındaki yeni sayfa’ olarak değerlendirilen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesi için “Haydi bismillah” diye paylaşım yaptı.

AKP’li Tayyar Rus CSKA Moskova Erkek Basketbol Takımı’nın Euroleague finalinde Fenerbahçe’yi yenerek 7 yıl sonra yeniden şampiyon olmasının ardından “İnsanın bir Rus uçağı daha düşüresi daha geliyor” demişti ve Rusya milletvekilleri başta olmak üzere birçok çevreden yoğun tepki almıştı.

Tayyar, görüşme sırasında Twitter üzerinden paylaştığı mesajlarda “Darbecilerden medet uman Batı sınıfta kaldı. Türkiye-Rusya ilişkilerinde yeni dönem başladı. Hayırlı olsun” yorumunda da bulundu.

İŞTE O TWEETLER

[Haber görseli]

 

[Haber görseli]

 

9.08.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz