Sağdaki Adam Ortaya Çıktı

Sağdaki Adam Ortaya Çıktı

Sağdaki Adam Ortaya Çıktı

Rusya Büyükelçisi Karlov'a düzenlenen suikast sırası çekilen bir fotoğrafta, yüzündeki "bıkkınlık" ifadesiyle sosyal medyanın en çok konuştuğu kişilerden biri olan "sağdaki adam", ortaya çıktı.

Rus Büyükelçi Karlov'a düzenlenen suikast sırasında sergi salonunda bulunanlar, bir köşeye çekilip tedirgin bir şekilde beklemeye başlamıştı. Ancak o sırada çekilen bir fotoğrafta, herkesin yüzünde korku ve tedirginlik ifadesi varken, bir kişinin bezgin ve bıkkın bir şekilde beklediği görülüyordu.

5harfliler.com sitesinden  Duygu Ataç'a konuşan o isim “O an neler düşündüğümü pek hatırlamıyorum... Ama şunu söyleyebilirim, hiç korkmadım. O ifademde korku yok. “Güzel şeyler olacakken kötü şeyler neden olur? Bunu neden yaparlar?” diye düşünüyorumdur" dedi.

İsminin kullanılmasını istemeyen, kendisine "Sağdaki Adam" denilmesinin yeterli olacağını belirten emekli inşaat mühendisi, o anki duygularını şöyle anlattı:

“O fotoğrafla ilgili ruh halimi ben de çözemedim. O an neler düşündüğümü pek hatırlamıyorum. Olayla ilgili gördüklerim ve orada geçen zamanla ilgili sanki hafızamın yüzde 80’i silinmiş gibi.

Emekli inşaat mühendisiyim. 10 yıl İzmir’de yaşadıktan sonra Ankara’ya döndüm. Dünyayı gezmekten başka amacım yok.

Beni oraya getiren neden de bu sergiyi üyesi olduğum gezginler grubunun organize etmesi ve orada fotoğraflarımın olmasıydı.

Adım Farsça. Anlamı ‘gizli, saklı’. Önemli bir hikâyesi yok, babam halk ozanlarını sevdiğinden Azeri bir halk ozanının adını vermiş bana.

Sizden ricam, bu yazıda ismimi kullanmak yerine bana yine ‘Sağdaki Adam’ demeniz.”

Odatv.com

28.12.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz