Osman Müftüoğlu Gaziantep'i Yazdı

Osman Müftüoğlu Gaziantep'i Yazdı

Osman Müftüoğlu Gaziantep'i Yazdı

Ünlü sağlık adamı ve Hürriyet Gazetesi Başyazarı Osman Müftüoğlu koronavirüs bulaşısını konu eden yazısında Gazşantep'ten bahsetti.

İŞTE BU BÖYLE GİTMAZ BAŞLIKLI O YAZI

RAKAMLAR ürkütücü. Daha da açık söylemek gerekirse korkutucu. Üzülerek belirteyim, bu durumu 10 gün önce fark etmiş ve “Bu sayılar benim gibi iflah olmaz bir iyimseri bile ürkütüyor” diyerek muhtemel bir tsunaminin yaklaşmakta olduğunun altını çizmiştim. Ne yazık ki o beklenen tsunami, yaklaşmak bir yana kapımıza dayanmış durumda.

Eğer bir an önce etkili sonuçlar verebilecek bazı önlemleri korkusuzca ve hep birlikte hızla uygulamaya geçirebilirsek, o tsunamiyi işte ancak o zaman önleyebiliriz.Günlük hasta sayısının 7 binleri geçtiği, ağır hasta sayısının hızla arttığı, patlamanın sadece İstanbul, Bursa, Kocaeli, Gaziantep’te değil, hemen her ilde yaşanmaya başlandığı bu riskli dönemde ilk yapılacak şey, önlemleri daha da sıkılaştırmaktır. Eğer bunu bir an önce yapmazsak canımızın çok daha sıkılacağı, yüreklerimizin çok daha fazla yanacağı, acılarımızın dayanılmaz bir noktaya varacağı günler uzak olmayabilir. “Peki, ne yapmalı hocam? O önlemler neler olmalı?” diyorsanız önerim şudur...

https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/osman-muftuoglu/bu-boyle-gitmez-41672148

26.11.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz